Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ŞAHİN: TÜBİTAK 4006 FUARI BAFRA İÇİN GURUR VERİCİDİR

BAŞKAN ŞAHİN: TÜBİTAK 4006 FUARI BAFRA İÇİN GURUR VERİCİDİR
  • Genel
  • 23 Mayıs 2015

İlçemizde Milli Eğitim Bakanlığı ile TUBİTAK arasında imzalanan 4006 Bilim Fuarı’nın açılışı Bafra Atatürk Ortaokulu’nda gerçekleştirildi. TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı, Fen ve Teknoloji alanında 34 proje, Matematik alanında 7 proje, Türkçe alanında 7 proje, Sosyal Bilimler alanında 8 proje, Teknoloji-tarım ve müzik alanın da birer proje olmak üzere toplam 58 proje hayata geçirilip fuarda sergilendi.

Bafra Atatürk Ortaokulu Spor Salonu’nda düzenlenen TÜBİTAK Bilim Fuarı açılışına; Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Milli Eğitim Şube Müdürü Celal Karadeli, Bafra Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Gül, Bafra Devlet Hastanesi Başhekimi Fatih Ak, Bafra Başhekim yardımcısı Davut Çepni, okul müdürleri, öğretmenler, muhtarlar ve öğrenci velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından Atatürk Ortaokulu ve TÜBİTAK işbirliği ile düzenlenen 4006 Bilim Fuarının açılış konuşmasını yapan Bafra Atatürk Ortaokulu Müdürü Recep Arabacı, “Bilim fuarı öğrenmeye istekli, araştırmacı, bilinçli bireylerin yetişmesine katkı sağlayan öğrenme metotlarından biridir. Bilim fuara genç beyinlerin bilimin önemini kavrayıp birçok teorik bilginin gerçek yaşamındaki işleyişini fark etmesini sağlar. Bilim fuarında Fen ve Teknoloji alanında 34 proje, matematik alanında 7 proje, Türkçe alanında 7 proje, sosyal bilimler alanında 8 proje, teknoloji tarım ve müzik alanının da birer proje olmak üzere toplam 58 proje yer almaktadır. Ayrıca diğer derslerden 30-40 etkinlikle fuarımızda sergilemektedir” dedi. Daha sonra Bafra Atatürk Ortaokulu Halk Oyunları ekibi, gösteri yaptı.

Açılış kurdelesini Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Milli Eğitim Şube Müdürü Celal Karadeli, Bafra Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Gül ve Bafra Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Davut Çepni birlikte kesti. Öğrencilerin yapmış olduğu projelerde geometriyi çocuklara sevdirecek uygulamalara ve günlük yaşamda kullanabileceğiniz aparatlardan tema destekli projelere kadar birçok proje mevcut. 2 gün açık kalacak olan Bilim Fuarı’nda, öğrencilerin yaptıkları ilginç çalışmalar hakkında fuarı gezenler bilgi aldılar.

 

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Böylesine güzel ve anlamlı bir çalışmanın Bafra’mızda gerçekleşmesinden dolayı büyük mutluluk duydum. Milli Eğitim Bakanlığımıza, TÜBİTAK’a, ilçe Milli eğitim müdürlüğümüze, Atatürk Ortaokulu müdür, idareci, öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ediyorum.”translate english to swedish languageпосуда не пригораетканадский дом недостаткидом с лофтомконьюктивит у беременных

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ