Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA PARKOMAT ÇALIŞANLARINDA HUZURSUZLUK BAŞ GÖSTERDİ

BAFRA’DA PARKOMAT ÇALIŞANLARINDA HUZURSUZLUK BAŞ GÖSTERDİ
  • Genel
  • 21 Mayıs 2015

Parkomat ile Bafra’mız 28.01.2015 Ocak ay’ında tanıştı. Parkomat’ın Bafra’ya gelmesi özelikle sürücüleri çileden çıkarttı.

Sürücüler parkomatın tarifesine baktığında çok ilginç bir tablo ile karşılaştılar. Zira Çarşamba’da ki parkomat ile Bafra da ki parkomat arasında bayağı fiyat farkı sırıttı.

Bir örnek verecek olursak, Çarşamba’da ilk 15 dakika sürücüden ücret alınmıyor. Aynı şekilde Samsun’da ilk 15 dakika için para almıyor. Bafra’ya geldiğimizde buradaki parkomat görevlilerine şu talimat verilmiş, “Araçlar perona girer girmez tarife uygulansın

İşte, bu uygulama sürücüler ile parkomat çalışanlarını zaman zaman olumsuz bir şekilde karşı karşıya getiriyor. Hatta bazı parkomat görevlilerinin dayak yediği de iddia edildi.

 

GÖREVLİLER MÜDÜRLERE RAPOR VERDİ

Parkomat görevlileri, Bafralıların tarifeden ve perona girişler ile ilgili buna benzer şikayetlerini Samsun Bölge Müdürü Ömer Gülcan’a rapor etmişler.

Etmesine etmişler de, netice alamamışlar. Hatta kendilerine şöyle denmiş, “Sürücüden parayı alacaksınız, dayak yiyip de yanıma gelmeyeceksiniz.”

Daha da ilginci bir sürücü ile bir parkomat görevlisi bir tartışmaya girer, bu olay Bulvar Caddesinde yaşanır.  Sürücü görevlinin elindeki kalem’i “bıçak” zannederek, durumu Samsun’da ki müdür’e ileterek, şikayette bulunur. Bunun üzerine Sayın Müdür’de parkomat görevlisinin işine son verir.

 

22 KİŞİYLE GÖREVE BAŞLANILDI

Parkomat uygulaması Bafra da hayata geçerken, 22 kişi de bu hizmet de görev aldı. Ancak, bu rakam sonralarda 17’ye düştü.

Edindiğimiz bilgilere göre şu an görev yapanların sayısı sadece “8” miş. Yani koskoca Bafra’da 8 parkomat görevlisi hizmet veriyor. Peki, bu hizmeti bu şartlar altında bu kardeşlerimiz nasıl verecekler?

 

BİR GÖREVLİ, 1,5 KM’DEN SORUMLU

Parkomat görevlileri günde 10 saat hiç durmadan, oturmadan daima hareket halinde. Daha da ilginci; her görevliye şu denilmiş “Senin vazifen bulunduğun mıntıkada 1,5 km’dir. Bu sorumluluk senindir.” Şimdi biz Sayın Müdür Ömer Gülcan Bey’e soruyoruz, “Ömer bey, 22 rakamının 8’e düştüğünü öğrendik.

Bu doğru mu? Bu 8 görevli Bafra’da bu şartlar altında nasıl görevini ifa edecek? Ömer bey, bir iddia var; siz çalışanlarınıza yemek parası veriyor musunuz? Bize gelen bilgi vermediğiniz yönünde. Ömer bey, siz hizmete aldığınız bu arkadaşlarımıza başlangıçta 1020 TL ile mi başlayacaksınız dediniz? Şayet dediyseniz bu rakam şimdi neden asgari ücrete düştü?

Ömer bey’e tekrar soruyoruz, Ömer bey; bu 22 çalışanın rakamı neden 8’e düştü? Çok ilginç gerçekten. Hatta duyumumuz bu 8 kişi’de bir kaç gün önce iş bırakıyormuş ama siz engellemişsiniz. Ömer bey, bu gelişmeler madalyonun bilinmeyen yanları. Tekrar soruyoruz, perona park eden bir araç 60 dakika kaldığında 2 TL ödüyor ama 61 dakika olduğunda yani “1” dakika geçtiğinde sürücüden 5 TL isteniliyor.

Bunlar doğru mu? Ömer bey, ben sizlere bir yazar olarak hem de Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı olarak, bir tavsiyede bulunayım…

Gelin personeliniz ile ilgili bir iyileştirme yapın. Bu arkadaşlarımızı küstürmeyin. Sorunlarını dinleyin. Onların da çoluk, çocuğu var. Aileleri var. Hem merak ettim , bu adamlar işi tam öğreniyorlar bir anda işten çıkıyorlar.

Ömer bey, bunlar neden oluyor? Bu soruların cevabını bize siz mi vereceksiniz, yoksa çalışanlarınız mı? Ömer bey’e tekrar soruyorum, sevgili ömer bey, gelin bu parkomatta ki yüksek rakamlara bir çeki düzen verin veya en azından çarşambada ki parkomatların tarifesine çekin.

Ömer bey, aslında daha çok konuşulacak konu var da, ben şimdilik bu yazıma nokta koyacağım. Ancak, bir husus var ki; Çarşamba da parkomatlardan elde edilen para’nın bir kısmı Çarşambaspor’a gidiyormuş.

Siz, toplanan paranın küçük bir dilimini Bafraspor’a aktardınız mı? Ömer bey benimkide merak işte… CEVAP BEKLİYORUM ÖMER BEY…вертикальные радиаторы отоплениягорящий путевка в египет на сентябрьанализ позиции сайта в яндексестроительство коттеджей ханты мансийсклечение уреоплазмы

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ