Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINI YENİ YERİNDE ZİYARET ETTİK

BAFRA SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINI YENİ YERİNDE ZİYARET ETTİK
  • Genel
  • 20 Mayıs 2015

20.05.2015 Çarşamba günü(bugün) Bafra Sosyal Yardımlaşma Vakfını, muhabirimiz ve yeğenim olan Aydın Alaçamlı ile ziyaret ettik.

Yeni hizmete giren Bafra Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Şehit Hüseyin Var sokak’ta bulunuyor. Daha içeriye girmeden Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nı belli eden binanın ön cephesinde görünür bir şekilde yazısı ile karşılaştık.

Giriş öncesi, burada görevli devletin güvenlik görevlisi ile karşılaştık. Bizi görünce güler yüz ile hoş geldiniz dedi. Hemen akabinde içeriye girdik, içeriye girmeden x-ray cihazından geçtik. Bu cihazın başında da yine bir görevli bulunuyor.

Geniş bir salon ile karşılaştık. Bu arada fon’dan faydalanmak isteyen vatandaşlarımızın ilk önce sıramatik’den bir tuşa basarak sıra alıyor. Daha sonra geniş alanda koltuklara oturarak, sırasını bekliyor.

Sırası gelenler, bankalarda olduğu gibi numarası çıktığında hemen görevlinin yanına giderek, sorununu hem anlatıp hem giderebiliyor.

 

370 M2 ALAN ÜZERİNE KURULMUŞ

Sosyal Yardımlaşma Vakfı bir apartmanın en alt katında hizmet veriyor. 19 personel, 12 stajer öğrenci burada görev yapıyor.

Vakfın Müdür’ü de Hasan İrer. Sayın İrer’i ziyarete gittiğimizde bizi görmekten son derece memnun kaldığını belirtti. Sayın İrer, bize vakfın içini de gezdirdi. Her şey düşünülmüş, bayan wc, erkek wc. Ayrıca bilgi işlem odası bulunuyor.

Sosyal Yardımlaşma Vakfı yeni binasının 21 Nisan’da açıldığını öğrendik. Binanın iç bünyesinde iki’de arşiv odası bulunuyor. Daha önceleri Sosyal Yardımlaşma Vakıf toplantıları Kaymakamlık’da yapılıyordu, şimdi ise bu toplantılar Sosyal Yardımlaşma Vakfı, toplantı salonunda yapılıyor.

Bir diğer dikkatimizi çeken husus da, personel çalışacağı bölüme girebilmek için kapının hemen yanında bulunan parmak izi okuyucusuna, parmaklarını temas ettirerek içeriye girebiliyor.

 

BAFRA KAYMAKAMINA TEŞEKKÜRLER

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, bu fon’un yeni yerinde hizmet vermesinin baş mimarı. Kendisi bu konuda fizibiliteyi yapıp, proje uygulayıp, daha sonra da bu projeyi hayata geçirmeyi başarmış.

Bana göre, son yıllarda Bafra ya verilen en anlamlı, en manidar ve en duygusal bir hizmet olsa gerek. Çünkü buradan dul, yetim, yaşlı, engelli ve bir çok mağdur insan yardım alıyor.

Kaymakam Halis Arslan, bu konuda bakalım ne demiş, “Önceki yerimizde zar, zor şartlar altında vatandaşlarımızın taleplerini karşılıyorduk.

Zira vatandaşlarımız burada sıkıştırılmış ve iç içeydi, haliyle burada hizmet veren personelimiz de zaman, zaman zorlanıyordu. Şimdi ise 370 m2’lik geniş bir alanda hem hizmet veren arkadaşlarımız rahat etti, hem de hizmet alan vatandaşlarımız huzur buldu. Katkıda bulunan ve emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

DSCN6229 DSCN6231 DSCN6232 DSCN6236 DSCN6238 DSCN6241 DSCN6242расценки на юридические услугиНаписание кассационных жалобкуплю посуду оптомтуры на кубу в маевирус герпеса на губах

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ