Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

2022 SAYILI KANUN UYARINCA ENGELLİ VE YAŞLILARA DEVLET KESENİN AĞZINI AÇTI

2022 SAYILI KANUN UYARINCA ENGELLİ VE YAŞLILARA DEVLET KESENİN AĞZINI AÇTI
  • Genel
  • 20 Mayıs 2015

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra halkına daha geniş kapsamlı hizmet verebilmek gayesi ile Şehit Hüseyin Var sokak’ta Sosyal Yardımlaşma Vakfı’nı hizmete sunduklarını belirtti

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, daha önce Hükümet Binasında Sosyal Yardımlaşma Vakfı olarak çok zor şartlar altında vatandaşa hizmet sunduklarını belirterek, şöyle konuştu “Önceki binamızda hizmet veren Sosyal Yardımlaşma Vakfı, sıkıştırılmış vatandaşın iç içe olduğu, hizmetlerin de zaman zaman zorlandığını biliyorduk. Biz,Kaymakamlık olarak bunun böyle yürümeyeceğini, acilen yeni bir fon binasının yapılmasını arzu ettik.Nitekim Şehit Hüseyin Var sokak’ta 370 m2 alanda yeni hizmet binamızı Bafra halkının hizmetine sunduk” dedi.

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, 2022 sayılı kanun uyarınca bundan böyle engelli ve yaşlılarımız için, engelli maaşı vereceklerini hatırlatarak, “Bu yasadan yaşlı, engellilerin yanında engellilerin yakınları da faydalanacak. Eşi vefat etmiş kadınlarımıza da bu konuda başvurduklarında yardımcı olacağız.

Ayrıca muhtaç asker ailelerine yardımın yanında, öksüz, yetim ve asker çocuklarına da yardım yapacağız. Özellikle 0-6 yaş grubu ve ilk, orta ve lise’ye giden çocuklarımıza da 2 ay’da bir 200 TL katkıda bulunacağız. Her zaman olduğu gibi, ayni olarak kömür, gıda, giysi ve barınma yardımı da yapacağız.

Bilhassa iş kurma konusunda bizden yardım isteyenler de, gelir getirici projeleri bize sunduklarında ilk iki yıl ödemesiz, kendilerine maddi destekte bulunacağız. Buna tarımsal faaliyetler ve destekleme dahil” dedi.

Kaymakam Halis Arslan, yaşı 18’i geçmemiş olan, vakıf kriterlerine uygun olanların da Sosyal Yardımlaşma Vakfına müracaat etmelerini, uygun görüldüğünde bu gençlere de 2 ay’dan 2 ay’a çocuk başına 200 TL vereceğini sözlerine kaydedip, ancak bu gençlerin 18 yaşını geçmemesi gerektiğini vurguladı.

DSCN6230 DSCN6231

 дизайн душевой комнатыкерамическая кастрюляпосуда чугунная москвакаркасно панельные домавсем болезням нет

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ