Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BÖBREK TAŞI OLANLAR BU HABERİ DİKKATLİ OKUYUN !

BÖBREK TAŞI OLANLAR BU HABERİ DİKKATLİ OKUYUN !
  • Genel
  • 11 Mayıs 2015

Samsun’un Havza ilçesi Doğançayır Köy’ü (musucuk), içme suyunun böbrek ve mide hastalıklarına iyi geldiği iddia ediliyor.

Köy’e, yaz-kış demeden çevre yerleşim yerlerinden insanların gelip sudan evlerine götürdüğünü anlatan köyün yerlileri, bidonlarla doldurdukları suyu evlerine götürüp düzenli olarak içtiklerini söylüyor.

 

BU KÖY’DE BÖBREK HASTASI YOK

Doğançayır köyü sakinleri, yıllardır bu suyu içtiklerini, köylerinde tek bir kişinin dahi böbrek ve mide rahatsızlığı yaşamadığını belirterek, çaydanlık ve semaverlerinde de kireçlenme görülmediğini söylediler.

Doğançayırlı vatandaşlar bu suyla şifa bulduklarını, çok sağlıklı olduklarını belirterek; “Yıllardır biz köyümüzden çıkan doğal kaynak suyunu içiyoruz. Sadece biz mi? Su için köyümüze akın, akın geliyorlar. Hatta hastaneler ve fakültelerde yatan, böbrek rahatsızlığı çeken hastalarda bu suda içip, sağlıklarına kavuşuyor. Bilhassa yaz aylarında burası insandan geçilmiyor” dediler.

 

BU SU “BÖBREK TAŞINA” İYİ GELİYOR

Köy’ü ziyarete giden vatandaşlar ile görüştüğümüzde bize şöyle konuştular, “Biz yıllardır buraya geliriz. Bu suyu kullandık, bu su böbrek taşlarına iyi geliyor. Kendi kaynağı olduğu yerden çıkıyor. Herhangi bir yerden aktarılıp gelmiyor” diye konuştular.

Doğançayırlılar ise; traktörlerimize bidonlarımızı doldurup evimize götürüyoruz, bu sudan bol bol içiyoruz. Gördük ki, bu su hem böbrek hastalıklarına hem de mide hastalıklarına iyi geliyormuş dediler.

Köy sakinleri sudan düzenli içenlerin böbrekte bulunan taşı düşürmesinin 15 günü bulduğunu söylüyor. Köy sakinleri köy’e su almaya gelenlere suyun plastik değil de cam şişe de korunması gerektiğini tavsiye ediyorlar.

Haber: Aydın ALAÇAMLIкак проверить рейтинг сайтадержатель туалетной бумагисотейниккаркасный дом с нулядиета для очистки организма

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ