Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖNDE GİDEN ÜLKÜCÜLERİN MEVLİD-İ ŞERİFİ DUALAR İLE YAPILDI

ÖNDE GİDEN ÜLKÜCÜLERİN MEVLİD-İ ŞERİFİ DUALAR İLE YAPILDI
  • Genel
  • 21 Nisan 2015

Ülkücü, Yusufuyeli, Taşmereseli  Turgut Karadağ’ın babasının vefatı dolayısıyla Bafra’ya gelerek, Karadağ’a taziye ziyaretinde bulunduktan sonra, Bafra Gazeteciler Cemiyet’ini de ziyaret eden İsmet Çerçi, bu arada daha önce yapılan haberler ile ilgili de İbrahim Alaçamlı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu.

Bafra da ülkücü harekete yön veren; gerek şehir olan, gerekse hastalık veya kaza sebebiyle ahrete intikal eden, önde giden ülkücülerin mevlid-i şerifi istanbul küçük Ayasofya camii’nde dualar ile yaad edildi.

19 nisan Pazar günü sultanahmette ‘ki hoca Ahmet Yesevi vakfında bir araya gelen ülkücüler öğle namazını küçük Ayasofya camii’nde kıldıktan sonra, kuran-ı kerim tilaveti ve ardından vakıf bahçesindeki ikram eşliğinde bir araya gelerek, eski günleri yad ettiler.

Kuran-ı kerim ve dualardan sonra konuklara pilav, ayran ve tatlı ikram edildi.

 

İSMET ÇERÇİ’DEN ANLAMLI MESAJ

Dava adamı, ülkücü, iş adamı İsmet Çerçi, yapılan mevlid-i şerife teşrif eden ve burada dualara amin diyen ülkücülere teşekkür etti ve şöyle konuştu; “Bizim jenerasyon döneminde önde gidenler olarak nitelendirdiğimiz değerli ülkücü kardeşlerimizi anmak ve onları unutmamak maksadıyla, böyle bir hayırlı mevlid de bir araya gelmenin bir kez daha onurunu yaşadık.

Hem hasret giderdik, hem eski günleri andık, hem de hakkın rahmetine kavuşan önde gidenler olarak nitelendirdiğimiz merhum ülkücü kardeşlerimizin ruhuna kuran okutup, okunan kurana da hep birlikte amin dedik.

Sizlerin vesilesi ile bir kez daha ülkücü kardeşlerimizin ruhlarını şaad ediyor, Allah taksilatlarını affetsin diyor, geride kalan kederli ailelerine de Allah c.c ‘den sabır, sağlık ve afiyetler diliyoruz.

Kaldı ki, biz onları şehit olarak görüyoruz. Onlar Allah’ın huzurundalar. Kul olarak da, tüm ülkücülerin kalbindedirler” dedi.

 

BU ARKADAŞLARIMIZ BU HAREKETİN KURUCU İRADELERİDİR

İsmet Çerçi, burada yaptığı kısa konuşmada ahrete intikal eden ülkücü harekatın önde gidenleri olarak bilinen merhum arkadaşları için son olarak şu konuşmayı yaptı, “Bu arkadaşlarımız bu hareketin hiç kuşkusuz kurucu iradeleridir. Gerek şehit olan ülküdaşlarımız, gersekse ilçe başkanlığı ve yöneticilik yapmış olan arkadaşlarımız , şu bilinsin ki; bu vatanın bölünmez bütünlüğüne, bayrağın inmemesi, ezanın susmaması için mücadele eden birer vatanperverdirler. Bu kardeşlerimizin gönül verdiği tek bir sevdası vardı. Bu da ayşenin mehmete, hüseyinin fatmaya sevdası değildir, bunların tek sevdası her zaman vatan sevdası ve millet sevdası olmuştur. Bu nedenle bu arkadaşlarımızı ne unutacağız, ne de unutturacağız. bu arada vefat eden bu kardeşlerimiz için ileriye dönük vakıf ve dernek çalışmalarımız sürmektedir” dedi.продвижение бренда на рынкетуры в австрию в октябре 2015деревянный дом продажа ценатеплоизоляционные материалы каркасный домраскрутка сайта москва

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ