Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

EYÜP ATMACA “Milletimizin her alanda ilerlemesi ve gelişmesi, milli birlik ve beraberlik ortamında gerçekleşebilir”

EYÜP ATMACA “Milletimizin her alanda ilerlemesi ve gelişmesi, milli birlik ve beraberlik ortamında gerçekleşebilir”
  • Genel
  • 20 Nisan 2015

Cezzar Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Atmaca, devletimizin gücünü, ulusumuzun milli birlik ve beraberliğinden alır diye konuştu.

Türk milletinin hem içerde hem de dışarıda hassas bir dönemden geçtiğini vurgulayan iş adamı Eyüp Atmaca, “Türk milleti dim dik ayaktadır. Bu vatanı kimse bölemez ve parçalayamaz” dedi.

Bu birlik ve beraberliğin bilhassa bu dönemde ortak hareket edilerek her türlü tehlikeye karşı güç birliği oluşturmamız gerekir.  Türk milletine de bu yakışır şeklinde görüşünü ortaya koyuyor.

 

MİLLİ BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ BİLHASSA ŞU DÖNEMDE ÇOK ÖNEMLİ

Cezzar Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Atmaca, milli birlik ve beraberliğimizin anlamı ve önemi üzerinde durarak, şöyle konuştu “Milli birlik ve beraberlik, Türk milletinin bütün olması içinde hiç bir bölücü, ayırıcı unsura yer vermemesi anlamı taşır.

Milli birliğin temelinde, Atatürk milliyetçiliği bulunur. Milli birlik ve beraberlik duygusu, millet bilinci etrafında hiç kuşkusuz halkımızı birbirine kenetler. Bu nedenle, yüce Türk milletimizin en büyük güç kaynağı ve varlığının güvencesidir.Benim anlatmak istediğim milliyetçilik kavramı,  günümüzde kavram kargaşasına etken olabilir .Atatürk’ün kurtuluş savaşı sürecinde ve ilk meclis döneminde telafuz edilen milliyetçiliktir esas olan.” Şeklinde konuştu.

Eyüp Atmaca, milli birlik ve beraberlik, sosyal adalet anlayışı içinde toplumsal dayanışmayı gerçekleştirdiğinden, toplumun çeşitli kesimleri arasında uyumlu bir iş birliği ve iş bölümü oluşturur şeklinde sözlerini şöyle sürdürdü, “Bu gelişmeler aynı zamanda, ülkemizde siyasi gücün de gelişmesi bakımından oldukça önemlidir.

Zira hepimizin bildiği üzere devletimiz gücünü, ulusumuzun milli birlik ve beraberliğinden almaktadır. Aynı milletin bir parçası olduğu inancını taşıyan tüm partilerimiz ve vatandaşlarımız, ülke ve millet çıkarları söz konusu olduğunda ortak hareket ederek her türlü tehlikeye karşı güç birliği oluşturmalılar.

Böyle olursa ülke içinde sağlanan milli birlik ve beraberlik, askeri gücün gelişmesine de büyük katı sağlar” dedi.

 

EN GÜZEL ÖRNEĞİ KURTULUŞ SAVAŞINDA VERİLDİ

İş Adamı, Bafra’nın evladı Eyüp Atmaca, sözlerini şöyle sürdürdü, “Bunun en güzel örneği hepimizin malum olduğu üzere ‘ Kurtuluş Savaşı’mızda’ verilmiştir. Milli birlik ve beraberlik içinde sosyal, siyasi, askeri ve kültürel yönden gelişen bir milletin, ekonomik ve teknolojik gücüde gelişir.

Milletimizin her alanda ilerlemesi ve gelişmesi, milli birlik ve beraberlik ortamında gerçekleşebilir. Atatürk’e göre milli varlığın temeli, milli bilinç ve milli birlikte bulunmaktadır.

Kendi milli birliğimize sahip çıkarak çalışmak, Türk milletinin gelişmesini, ilerlemesi ve çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmasını arzulamak demektir. Milli birlik ve beraberlik, vatanımızın bölünmez bütünlüğü açısından oldukça önemlidir” dedi.

 

VATAN DOĞUP BÜYÜNEN, ÜZERİNDE YAŞANAN TOPRAK PARÇASIDIR

Eyüp Atmaca, içte ve dışta hiç kimsenin devletin gücünü sınamaya kalkmamasını vurgulayıp, Vatan doğup büyünen, üzerinde yaşanan hepimizin toprak parçasıdı dedi ve şöyle devam etti, “Milletimizin ve devletimizin gücünü sınamaya çalışanlar içeride ve dışarıdaki bütün oluşumlara karşı dim dik ayakta durduğumuzu 77 milyon vatan evladının birlik ve beraberliğini hiçbir gücün sarsamayacağını, buradan net bir şekilde ifade ediyorum Türk milleti her zaman dim dik ayaktadır” dedi.

 

TÜRK MİLLETİ GEREKİRSE VATAN İÇİN CANINI FEDA EDER

Vatan görünüşte sade bir toprak parçasıdır. Fakat alelade, sıradan bir toprak parçası değildir. Bir milletin hakim olmak üzerinde yaşadığı, hakimiyet kurduğu, barındığı gerekirse uğrunda canını feda edeceği toprak parçasıdır diyerek konuşmasını şöyle noktaladı, “Mübarek vatanımızın her karış toprağı şehit kanları ile yoğrulmuştur. ‘Baş tacımızdır’ ve herkesin vatanı kendisi için aynı önemi haizdir. Vatan edinilmiş bir toprağı düşman gözünün eğri bakması bile o vatanda yaşayan herkese savunma hakkı verir.

Vatan için ölmek, bir borç olur bazen. İnsanlar fert olarak bir meskene, oturacakları bir yuvaya muhtaç oldukları gibi, Millet olarak da bir vatana muhtaçtırlar. Evsiz barksız insanların dünyada huzur içerisinde yaşamaları mümkün olmadığı gibi, vatansız insanların da huzur ve saadet içerisinde yaşamaları ‘mümkün değildir’. Bunun için dilimizde ‘Allah kimseyi dünyada vatansız, ahrette imansız bırakmasın” dedi.

 как сформировать положительный имидж компанииоформление права собственности на домпрепресс этокаркасный дом фахверксимптомы герпеса

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ