Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA DOMİNOS PİZZAYA GÜVENİLİR GIDA ÖDÜLÜ VERİLDİ

BAFRA DOMİNOS PİZZAYA GÜVENİLİR GIDA ÖDÜLÜ VERİLDİ
  • Genel
  • 15 Nisan 2015

Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve Bafra Kaymakamı Halis Arslan’ın Başkanlığı kapsamında Bafra Dominos Pizza şubesine güvenilir gıda ödülü verildi.

Dominos Pizza önünde yapılan törende ilk olarak ödüle layık görülen Dominos Pizza Bafra Şube sahibi Ergül Duman, işletmesi ve çalışmaları kapsamında konuklara açıklamalarda bulundu.

Ergül Duman şöyle konuştu, “Bafra dominos pizza olarak 2013 tarihinden itibaren ilçemiz ve bölge halkına ekimiz ile birlikte hizmet vermekteyiz. Bu hizmeti verirken amacımız öncelikle hijyenik bir ortamda ürünlerimizi üretip, tüketime sunmaktır. Bu amacımızın gıda güvenliği ödülü ile ödüllendirilmesi bizi onure etmiştir. Bu ödülü almamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma sonsuz teşekkür ederim” dedi.

 

ZİRAAT MÜH. SAKİNE ŞİŞMAN DA KONUŞMA YAPTI

Bafra İlçe Tarım Ziraat Mühendisi Sakine Şişman’da tören öncesi misafirlere şöyle konuştu, “Güvenilir gıda projesi; Sayın Kaymakamımız Halis Arslan’ın başkanlığında, Bafra İlçe Gıda Tarım  Müdürlüğü, Bafra Belediyesi, Ondokuzmayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölüm Başkanlığı ve Bafra Ticaret ve Sanayi Odası tarafından oluşturulan komisyon tarafından yürütülen bir projedir. Projenin amacı Bafra İlçesinde bulunan gıda işletmelerinin teknik ve hijyenik şartlarının iyileştirilmesi konusunda farkındalığı arttırmak ve işletmelerin bu konuda teşvik edilmesini sağlamaktır.

Bafra İlçesinde 1546 adet gıda işletmesi bulunmaktadır. Bu işletmelerin gıda denetimleri hizmetleri 5996 sayılı Gıda ve Yem Kanunu kapsamında Bafra İlçe Gıda Müdürlüğünde görevli olan 5 gıda kontrolümüz tarafından yürütülmektedir, ilçemizde bulunan gıda işletmeleri yıllar içerisinde mevcut şartlarını iyileştirme konusunda sürekli kendilerini geliştirmişler bu gelişimde Bafra İlçe Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüğü gıda kontrollerinin denetimlerinin ve yönlendirmelerinin büyük etkisi olmuştur.

Projenin hayata geçirilmesinde katkısı olan başta Sayın Kaymakamımız Halis Arslan olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarına, projemize ilgi gösteren esnaflarımıza, törene katılan değerli misafirlerimize treşekkür eder saygılar sunarım” dedi.

 

KAYMAKAM ARSLAN “BİZDEN ÖNCE CEZA VERİLMİŞ, BİZ DE ÖDÜL VERİYORUZ”

Bafra Kaymakamı Halis Arslan’da yaptığı konuşmada şunları söyledi, “Güvenilir Gıda Projesi, Bafra ilçemizde ilk defa uygulanmakta. Projenin amacı ilçemizde bulunan gıda işletmelerinin, gıda güvenliğinin temini, her türlü gıda maddesinin teknik ve hijyenik şekilde üretim, işleme muhafaza, depolama, tüketime sunulması aşamasında gıda ile ilgili Türk Gıda Mevzuatına uygun üretimin sağlanması ve bu konuda istenen koşullara uygun faaliyet gösteren işletmelerin belgelendirilerek halka duyurulmasıdır. Gıda işletmelerinde hijyenin sağlanmasında denetimler etkili olmakta. Bunun yanında işletmelerin ödüllendirilerek yarıştırılması da bu konuyu teşvik etmektedir. Güvenilir gıda projesi bu amaca yönelik uygulanan bir projedir. Bu kapsamda ‘Güvenilir Gıda Ödülü Görev ve Çalışma Yönergesi’ hazırlanmış ve kaymakamlık makamının 17. Şubat 2015 tarihli olurları ile yürürlüğe girmiştir. Güvenilir Gıda Beratı, gıda üretim yerleri ve toplu tüketim yerlerini kapsamaktadır. Berat, farklı zamanlarda denetçiler tarafından denetlenen işyerlerinin denetimlerden olumlu sonuç alması ve denetim komisyonunda oy birliğine varması durumunda iş yerine verilecektir. Bu proje ile daha hijyenik, daha sağlıklı ve güvenilir gıda üretilip, satılacak, böylecek bu anlamda Bafra adından söz ettirir hale gelecektir” dedi.

Kaymakam Arslan, insanların sağlığı ile oynamaya kimsenin hakkı olmadığının da altını çizerek, “İşte bu projenin amacı bu ödüller ile bir kez daha ortaya çıkıyor. Bizim amacımız teşvik etmek, bu kriterlere uyanları da ödüllendirmektir. Bizden önde bu işletmelere ceza verilmiş, biz de tam tersi bu işletmelere ceza ödülü vererek, ödüllendiriyoruz. Kim hangi işletme bu kriterlere, bu hijyene uyarsa yapacağımız tespitler ile onları da sırasına göre ödüllendireceğiz” diye konuştu.

 

KONUŞMALARIN AKABİNDE KAYMAKAM ÖDÜL VERDİ

Konuşmasının ardından Halis Arslan, Ergül Duman’a ödülünü takdim etti. Ödülü alan Ergül Duman, ödül sonrası Kaymakam Halis Arslan’a teşekkür etti.

 

ERGÜL&FATİH DUMAN ÇİFTİ MİSAFİRLER İLE TEK TEK İLGİLENDİ

Dominos Pizza Şube sahipleri Ergül&Fatih Duman çifti misafirler ile tek tek ilgilenirken, özellikle Ergül Hanım masalarda ki misafirler ile yakından ilgilendi ve hal hatır sordu. Ergül Duman, yaptığı açıklamada kendilerini ödüllendiren Bafra Kaymakamı ve ekibine, gelen misafirlere bilhassa teşekkür etti.

 

YOĞUN İLGİ VARDI

Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin’in Ankara’da olması dolayısıyla gelemediği ödül törenine şu isimler katıldı; Kaymakam Halis Arslan, eşi Dürdane Arslan, Başsavcı Vekili Mehmet Ali Özkurt, Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, İlçe Sağlık Müdürü Aytaç Akın, Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Katipoğlu, Tarım İlçe Müdürü Ahmet Dursun, Bafra Ticaret Sanayi Odası Başkanı Göksel Başar, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hasan İrer, Ziraat Odası Başkanı Osman Tosuner, Bafra Belediyesi Zabıta Amiri Davut Usta, Kırmızı Et Oda Başkanı Erdoğan Doğan, Oda Başkanları ve vatandaşlar katıldı.

DSCN5699 DSCN5704 DSCN5705 DSCN5706 DSCN5707 DSCN5708 DSCN5713 DSCN5717 DSCN5718 DSCN5721 DSCN5724 DSCN5728 DSCN5732 DSCN5735 DSCN5737 DSCN5742 DSCN5745 DSCN5746 DSCN5748 DSCN5749 DSCN5750проверить тицнабор посуды спбдоступные канадский домамайские праздники в россии 2015трихомониоз

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ