Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

7 HAZİRANDA PARTİLER SAMSUNDAN KAÇ VEKİL ÇIKARTABİLİR?

7 HAZİRANDA PARTİLER SAMSUNDAN KAÇ VEKİL ÇIKARTABİLİR?

Samsun’da 7 Haziran milletvekilliği sonuçları için 3 senaryo konuşuluyor. İlki CHP veya MHP lehine 2+1, sonrası 7+1+1. Bir ihtimal ise 5+2+2. Sonrası ‘sürpriz’

 

SAMSUN’DA 9 VEKİL ADAYI 9 SANDALYE İÇİN YARIŞACAK

SAMSUN’da siyasi partilerin çıkardığı listelere göre farklı tahminler yapılıyor. AK Parti şu an için en az 7 milletvekilini meclise götürmeyi planlarken, CHP ve MHP ise en az kendilerine göre 3 vekilin hesaplarını yapıyor. Mecliste sadece 9 sandalyesi bulunan Samsun’da ‘sandık sürprizlere açık’

 

CHP VE MHP 7 HAZİRANA İDDİALI HAZIRLANIYOR

Seçimlere liste başında Kemal Zeybek, sonrasında Hayati Tekin’le giden CHP’de, seçmen 3-4 milletvekili hesapları yaparken MHP’ye gönül vermiş olanlar ise tek olan sandalye sayısını en az 3’e çıkaracaklarını iddia ediyor. MHP’nin ilk iki sıra adayları Erhan Usta, Hüseyin Edis.

 

AK PARTİ İDDİALI KONUŞARAK 7 VEKİL ÇIKARTACAĞIZ DİYOR

AK Partili seçmen bölgesel dağılımını beğeniyor ve ‘bu kez 7 vekil’ diyor. Liste başı Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan’ın arkasında teşkilatçılığıyla bilinen Fuat Köktaş var. Çiğdem Karaaslan, H. Basri Kurt ve Kamuran Özden’den sonra 7. Sıradaki Yılmaz Hocaoğlu olabilirlerin içinde.

 

CHP VE MHP ÇITAYI YÜKSELTECEĞİZ DİYOR

Siyasi partilerin temsilciliklerinde hemen hepsi, hedeflerini en üst noktada tutarken, sahada ve kamuoyunda şu an için konuşulan senaryolarda ilk sırayı milletvekili isimleri değişse de, sandalye sayılarında AK parti’nin 6 da kalacağı, CHP veya MHP lehine 2+1 olacağı alıyor.

Ancak 2. Senaryo MHP ile CHP arasındaki yarışı kızıştırıyor. MHP’liler bu kez biz ikiyi çıkarır, 3’ü zorlarız derken, CHP ise 2 kolay, 3’ü çıkarırız şeklinde görüş belirtiyor. Ak Partili seçmen ise CHP ve özellikle MHP’nin listesinin Samsun’da karşılığı olmadığına inanıyor ve 7 milletvekili sandıktan rahat çıkar görüşünde.

5+2+2 Ak Parti lehine olan sonuç aslında ‘zor bir ihtimal olarak’ görülüyor. CHP veya MHP’nin daha fazla vekil çıkarması çok daha sürpriz olarak değerlendiriliyor. MHP’nin ilk sırasındaki adayın Samsun’da bilinmemesi sadece Hüseyin Edis’e olumlu bakılırken, bu sıralamanın büyük handikap olarak görülürken, MHP İl Başkanlığı “Adaylarımızın hepsi birbirinden değerli. Üstelik Samsunlular. Kısa sürede herkesle kucaklaşacaklar, onları tanıtmak için müthiş bir çalışma yapacağız” diyor. Öte yandan, CHP İl Yönetimi ve ilk sıra adayları da CHP’yi Samsun’da 1. Parti yapacakları iddiasında.

Partilerin yapacağı çalışmalar, mevcut adayların performansları, hangi senaryonun sandıktan çıkacağını yada sürpriz yaşanacağını 7 Haziran’da gösterecek.nyc google adwords companyсписок документов на визу Франциядома из панелей ценыкаркасно щитовой дом технологияожог 3 степени

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ