Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ŞENOL YILMAZ’I PLAKET İLE ÖDÜLLENDİRDİK

ŞENOL YILMAZ’I PLAKET İLE ÖDÜLLENDİRDİK
  • Genel
  • 13 Nisan 2015

1998 yılında İstanbul’a giden Bafralı hemşehrimiz gümüş yapraklı iş adamı Şenol Yılmaz’ı başarılarından dolayı plaket ile ödüllendirdik.

İstanbul’a ilk gittiğinde iveko ile nakliye işine başlamıştı. O yıllarda birilerinin teşviki ile Güngören de bir iş yeri açtı. Daha sonra tuhafiyecilik yaptı. Sırasıyla ekspres kargo bayiliği işine başladı. 2008 yılına kadar bu işi devam ettirdi.

İstaş’ı kurdu , uzun yıllardır da işi ile ilgili limanda büyük bir isim yaptı. Şenol Yılmaz, 3 araç ile istaş taşımacılık ve tic. Ltd. şti  kurdu, şu an 21 tır filosu var. Şenol Yılmaz’ın istaş firması, yurt dışından gelen konteynırları ambarlı limanında teslim alarak, Türkiye’nin her yerine Sayın Yılmaz’ın şirketi olan İstaş Taşımacılık üstlenmiş.

Filosundaki kamyonların hepsi Mercedes marka. Şenol Yılmaz, şirketini büyüttükçe işçi gücünü de arttırdı. Şu an 35 kişi yanında çalışıyor. Her birinin ayrı ayrı görevleri var.

 

KENDİSİNE MİSAFİR OLDUK

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’a Şenol Yılmaz’ın davetlisi olarak giderek, kendisi ile sohbet ettik.

Şenol Yılmaz bizimle çok yakın ilgilendi. Ofislerini ve iş yerlerini bir bir gezdik. Kendisiyle gerçekten gurur duydum, o bir Bafralı, o Bafra’nın bir evladı. Bafralı kimliğinden taviz vermemesi ile biliniyor. Aynı çizgisi ile de yoluna devam ediyor.

 

SAĞLIK VE İŞ GÜVENLİĞİ, EĞİTİM DANIŞMANLIK

Şenol Yılmaz, bu arada DSS İstanbul Sağlık ve İş Güvenliği, Eğitim Danışmanlığı şirketinin yüzde 51’ine ortak oldu.

Şu an Yönetim Kurulu Başkanlığı yapıyor. Şenol Yılmaz ile bu konuda müteahitler, inşaat sektörü çalışmak zorunda. Zira ‘a’ sınıfına giriyorlar. Her biri bünyesinde işçi çalıştırıyor. Dolayısıyla önlem almak için bu firmalar iş güvenliği eğitimi almak zorundalar.

Şenol Yılmaz’ın bu alanda bünyesinde doktoru, hemşiresi ve uzmanları bulunuyor. İş güvenliği uzmanları bilindiği üzere kimya mühendislerinden oluşuyor.

Bünyesine çalışan personel firmalara giderek, işçilere bu konuda brifing veriyor. Bu uygulamanın 2004’de çıktığını öğreniyoruz, ancak Şenol Yılmaz bu uygulamanın 3 yıldır faaliyette olduğunu vurguluyor. Büyük firmalar bu konuda sağlık ve iş güvenliği, eğitim danışmanlık hizmetlerinden faydalanmak zorundalar.

Şayet, bu konuda başvuru yapılmaz ise şirketlere 180 bin TL ceza geliyor. Ayrıca bu cezanın yanında firmalar çalıştırdığı her işçiye de ayrıca 9’ar bin TL ceza vermek zorunda kalıyor.

Şenol Yılmaz, yeni işinin ortaklığı ile ilgili şöyle konuşuyor, “İbrahim Bey, bu büyük bir proje 2 buçuk trilyon değerinde bir proje. Ben Şenol Yılmaz olarak bu değerin yüzde 51’ine ortak oldum.

Şu anda şirketin yönetim kurulu başkanıyım. Bünyemizde idari işler müdürümüz Özer Çankaya, Mali İşler Müdürümüz Tülay Erci, şirketimizin en önemli ve en uzman sorumluluk alan kişileridir” dedi. где находится город киевкупить крышку для сковородыиндивидуальное проектирование домовкилиманджаро на картетерапия инсульта

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ