Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BU HAFTAKİ KONUĞUMUZ ÜLKÜCÜLERDEN “İSMET ÇERÇİ” OLDU

BU HAFTAKİ KONUĞUMUZ  ÜLKÜCÜLERDEN “İSMET ÇERÇİ” OLDU
  • Genel
  • 13 Nisan 2015

Geçtiğimiz hafta ekip olarak İstanbuldaydık. Haliyle Bafra’dan bir hafta uzakta kaldık.

Çok saygıdeğer hemşehrilerimiz ile görüşme imkanı bulduk. Bu arada  ülkücülerden İsmet Çerçi ile bir araya geldik, eski günleri yad ettik. İsmet Çerçi, İstanbul’da iş adamı olmuş, işleri de gayet güzel.

Ancak, ülkücülük duygularından halen hiç bir şey kaybetmemiş. İçinde vatan, millet, bayrak sevgisi var. 1980 öncesini konuştuk, zira ismet çerçi şu ana kadar hiçbir açıklama yapmadı. Kendisine verdiği bu anlamlı röportajdan dolayı teşekkür ediyoruz.

 

İSMET ÇERÇİ NELER SÖYLEDİ?

İsmet Çerçi’ye 1980 dönemini sorduk. Bize önemli açıklamalarda bulundu, ancak biz bu açıklamaların ana başlıklarını sizler ile paylaşmak istedik. Bakalım İsmet Çerçi neler söylemiş?

Sayın Alaçamlı, sizleri uzun yıllar aradan sonra da olsa buralarda görmek oldukça sevindirici. Biz işimiz gereği İstanbuldayız ama aklımız Bafra’da. İnşallah ayın 24’ünde Bafra’ya geleceğim, hasret gidereceğim. 1980 döneminde ülkücüler büyük acılar, travmalar yaşadı. Solcular fiziki işkence gördü ama ülkücüler hem fiziki hem de psikolojik işkenceye maruz kaldı. İstiklal marşı için mücadele ederken, darbecilerden zorla istiklal marşı okutularak dayak yediler, devleti korumak için canlarını tehlikeye attıklarını zannederken, o yıllar devlet tarafından kötü muamelelere maruz kaldılar.

 

ÜLKÜCÜ CAMİA KÜSTÜ MÜ? NİÇİN KONUŞMUYOR?

Bir zamanların ülkücüsü İsmet Çerçi’ye soruyoruz, “Ülkücüler küstürüldü mü? Niçin konuşmuyorlar?

İsmet Çerçi, “Sayın Alaçamlı, ülkücü camianın yaşadıklarını anlatmamasının altında iki sebep var; ilki yeterli medya desteği bulamamak, ikincisi ülkücülerin her şeye rağmen devletini koruma içgüdüsünün yatması. Ülkücü camia darbe sonrası cezaevlerinde işkenceler gördü. Hatta işkencenin her türlüsünü yaşadı. Ancak biz neden işkence gördük? Devletimize karşı yanlış bir şey mi yaptık? Bizim içimiz bayrak, vatan, millet sevgisi ile dolu değil mi? Yazık değil mi? Ülkücü kardeşlerimiz cezaevlerinde işkencenin her türlüsü gördüler. Bu devlet bizim devletimiz. Biz geçmişte zulüm bile görsek, size bunu detayları ile anlatıp devletimizi uluslar arası alanda aciz duruma düşürmeyeceğiz. Biz yaşadık bu acıları, önemli olan devletimizin, milletimizin baki olmasıdır” diyor.

 

ÇERÇİ KONUŞTUKCA GÖZLERİ DOLUYOR..

İsmet Çerçi’yi her Bafralı bilhassa bizim dönemimizdeki arkadaşlarımız yakinen tanırlar. Adam gibi bir adam, yaşı ilerlemesine rağmen o heyecanı, o performansı kendisinde halen görüyoruz.

Konuşurken eski günleri düşünüyor, gözleri dolu dolu oluyor. Haliyle bizi de duygulandırdı. Geçmişten kalan bir çok arkadaşının vefat ettiğini, bir çoğunun da rahatsızlandığını ve halen yatak hastaları olduğunu hatırlatıyor. O, bafra’nın bir evladı. Bu ülke için halen canını vermeye hazır. Hep Bafrayı konuşuyoruz, fazla değil İsmet Çerçi’nin 7 evladı var. Allah bağışlasın.

 

MHP OY PATLAMASI YAPACAK !

İsmet Çerçi, MHP’nin 7 haziran seçimlerinde büyük bir patlama yaparak, meclise önemli sayıda milletvekili koyacağını belirtiyor ve şöyle diyor; “Ülkemizde herkes bazı gerçekleri gerek yazılı basında, gerekse görsel basında görüyor. MHP çizgisinden hiç bir zaman şaşmadı. Duruşunu halen sürdürüyor. Türk halkı 7 haziran’da hür iradesini MHP’den yana kullanacaktır” şeklinde görüş belirtiyor.технологии продвижение бренда алкогольногопутевка литва польшаготовые проэкты домовдикие племена в наше времяголовная боль всд

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ