Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

MURAT İMZA “GURBETTE YAŞAYAN SAMSUNLULAR OLARAK, SAMSUN VE SAMSUNSPOR AŞKI İLE YAŞIYORUZ”

MURAT İMZA “GURBETTE YAŞAYAN SAMSUNLULAR OLARAK, SAMSUN VE SAMSUNSPOR AŞKI İLE YAŞIYORUZ”
  • SPOR
  • 11 Nisan 2015

2007-2008 yıllarında Samsunspor Yönetiminde bulunan  samsun sanayici ve iş adamları derneği genel başkanlığı da yapan Murat İmza, istanbulda ki samsunluların, samsun ve samsunspor aşkı ile yaşadığını belirtti.

Murat İmza, İstanbulda yaşayan samsunluların bir güç olduğunu hatırlatarak “şöyle bir baktığımızda istanbulda nüfus yoğunluğunda 5. Gücüz. Bu veriler bize ait değil, bu veriler iç işleri bakanlığının verileridir. İstanbulda yaşayan samsunlular, Samsun ve Samsunspor için bir kaynaktır. Buna rağmen Samsun’da yaşayan samsunlular, hala bunun farkında değiller. Ne yazık ki müspet bakmıyorlar” dedi .

Sanayici ve iş adamı, eski Samsunspor yönetim kurulu üyesi Murat İmza, “Biz istanbulda ki samsunlular, samsunu örf ve adetleri ile yaşamaya devam ediyoruz. Bunun da bir canlı örneği her yıl istanbulda organize ettiğimiz feshanedir. Feshanede ki 50 binleri toplayan güç ise 86 derneğimiz, 4 federasyonumuz, 1 konfedereasyonumuz çatısı altında oluşturulmuş derneklerimizdir.

Biz İstanbulda ki Samsunlular olarak süper bir gücüz, havamızın ve suyumuzun Karadenizimizin almış olduğu nemdenmidir bilinmez, gen yapımızda bir duruş var. Bu da Samsun’luluk duruşudur. Bu güç ilerleyen yıllarda daha da büyük güç haline gelecektir” diye konuştu.

 

90LI YILLARDA DERNEK KURAMIYORDUK

İş adamı, Sanayici Murat İmza, 1990’lı yıllarda İstanbul’da dernek kuramadıklarının altını da çizerek, “Ne yazık ki o yıllar böyleydi, ama şimdi öyle mi? Biz Samsunlular olarak bunu yüzde 60-70 aşmış durumdayız. Artık istanbulda ki samsunlular bölük pörçük değil, tek yumruk haline geldik. Sık sık bir araya gelerek, Samsun ve Samsunspor için neler yapabileceğimizi konuşuyoruz. Tek hedefimiz canımız , kanımız, temsilcimiz Samsunspor’u eski günlerine taşımak. Biz 2007-2008 yıllarında bu göreve talip olduk. Sezgin Gümüş Başkanımız ile birlikte ekip halinde düşme potasında ki Samsunspor’un yönetimine geldik.  O yıl, Samsunspor düşmedi, biz bıraktıktan sonra Samsunspor’da ne yazık ki düşüş başladı” dedi.

 

SAMSUNSPOR KAYYUMA GİDİYORDU

Samsunspor’un eski yönetim kurulu üyesi Murat İmza, Samsunspor’un o yıllarda sahipsiz kaldığını, hatta yolun sonunda kayyum olduğunu belirterek, “Şehrin takımına olan bu duyarsızlığı bizleri derinden yaraladı. İlk kongrede şehrin ilgisizliği karşısında büyük şok yaşadık. Kulübe bir başkan adayının çıkmayacağı ortadaydı. Bundan yola çıkarak bir kaç yönetici arkadaşımızla birlikte Sezgin Gümüş’ün başkanlık için ikna edilmesi gerektiğine kanaat getirdik. Zira ilk kongrede gördüğümüz tablo bizleri çok üzdü. Biz kilometrelerce uzaktan kalkıp geldiğimiz halde, Samsunda oturanların ilgisizliği karşısında büyük şok yaşamıştık.

1.5 milyon nüfuslu şehirde o zaman sadece 13 kişi katılmıştı. Kongre sonrası İstanbul’a döndüğümüzde bir kaç yönetici arkadaşımız ile birlikte oturup bir değerlendirme yaptık. Tek kurtuluşun Sezgin Gümüş’te olduğuna kanaat getirdik.
Netice itibari ile sayın başkanımız Sezgin Gümüş’ü ikna ettik. Ancak bu böyle gitmez, bu böyle devam etmez bir an evvel Sayın Vali’nin, Sayın büyük şehir belediye başkanının ve iş adamlarının Samsunspor’a destek vermesi şart. Şayet şehrin önde gelenleri destek verirse, biz İstanbul da ki iş adamları da bu desteğe her zaman hazırız böyle olursa samsunspor düzlüğe çıkar” dedi.продвижение туристических сайтовмагазин твой дом каталог товаров и ценыпроект канадских домовсруб каркасные домаseo оптимизация и seo продвижение

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ