Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YENİ BİR PROJEYLE ÇELTİĞİN SAMANINDAN MDF ORGANİK SUNTA ÜRETİLEBİLECEK

YENİ BİR PROJEYLE ÇELTİĞİN SAMANINDAN  MDF ORGANİK SUNTA ÜRETİLEBİLECEK
  • Genel
  • 06 Nisan 2015

Bafra’lı girişimci işadamı İbrahim Akın yapmış olduğu 3 projesi KOSGEB merkezi tarafından kabul edildi. Girişimci olan İbrahim Akın yapmış olduğu 3 projenin sunumunu yaptı.

İlk olarak Saman Makinası projesini tanıttı. Saman makinası projesi 19 Mayıs Üniversitesi KOSGEB teknoloji merkezinde onaylanmış olup sunulan proje kapsamında ARGE çalışması ile sona erdi. Ucu açık olan bir proje olduğundan dolayı üzerinde ARGE çalışması yapılabilir. Biçerdöverin biçmiş olduğu samanı traktörün arkasına takılabilir durumdayken  samanı kendi toplayıp içinde toz, toprak taşını ayırabilen, arazide çalışır vaziyetteyken makinede istenilen özellikte saman yapabilen, hareket halindeyken ise çuvallayabilen bu makinenin eşi ve benzeri olmayan üzerinde geri dönüşüm sistemi olan, ayrıca enerji, yakıt, zaman tasarrufu sağlayabilen ve işçilik yönünden de tasarruf sağlayan bir makinadır.

Hazırlamış olduğum 2.inci projemde ise; “tarım robotu projesi” ARGE inevasyon projesiyle OMÜ KOSGEB teknoloji merkezinde kabul edilip ARGE çalışmalarına devam etmektedir. Tarım robotu adında anlaşıldığı gibi birden fazla tarım makine ve ekipmanının işini yapabilme özelliğine sahip olup diskaro, külvatör, kaz ayağı, silindir, karık sapanı, çapan makinası, gübreleme makinası gibi makinaların yaptığı işi her türlü arazi koşullarında çalışma özelliğine sahiptir. Bu proje ile uluslararası patent müracaat yapılmış olup askıdan inmiş durumdadır ve bugün – yarın sonucunu beklemekteyiz.

3.üncü ve son proje olarak ise; çeltiğin samanından yapmış olunan araştırmalara göre MDF’den daha sağlam organik sunta yapılabilmektedir. Aynı zamanda bu çeltik samanının depolanması kolay olacağı düşük enerji harcama özelliğine sahip olup, milli hasılaya büyük katkısı olacağı aşinadır.

Hazırlamış olduğu 3 projenin sunumunu yapan İbrahim Akın; “bu projelerimin ayrı bir özelliği vardır. Bu nitelik taşıyan projelerimin sunumunu dinleyen Kaymakamımız Halis Arslan’a teşekkür ediyorum. Kaymakamımız Halis Arslan birde çalı biçme makinasını hayata geçirmemi istedi. En kısa zamanda çalı biçme makinasını yapacağımı söyledim. Bu proje çalışmalarımız değişik sistemlerde devam edecektir dedi.

 услуги prдержатель для бокаловполар сиб санкт петербургтехнология строения каркасного домакак лечить коньюктивит у ребенка

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ