Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAHVECİLER ODASI BAŞKANI YILMAZ “BAFRADA SİGARA YASAĞINA HALKIMIZ SAYGI İLE YAKLAŞTI”

KAHVECİLER ODASI BAŞKANI YILMAZ “BAFRADA SİGARA YASAĞINA HALKIMIZ SAYGI İLE YAKLAŞTI”
  • Genel
  • 02 Nisan 2015

2010 yılında Kahveciler Derneği Başkanı seçilen mevcut Başkan Ahmet Yılmaz, 2. Dönemde Başkan seçildi.

Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, Türkiye genelinde olduğu gibi Bafra’da ki kıraathanelerde de sigara yasağına Bafra halkının tam anlamıyla uyduğunu ifade etti.

Bafra’da 380 resmi olarak üyelerinin bulunduğunu vurgulayan Ahmet Yılmaz, “Şu an Bafra Kahveciler Odasına bağlı 380 üyemiz bulunmaktadır. Ancak yerel yönetimler yasası çıktıktan sonra, Bafra’mızın köy olarak tanımladığımız, şimdi mahalle olarak adı geçen bu mahallelerde de kıraathanelerimiz bulunmaktadır. 7 Haziran seçimlerinden sonra üye sayımız bu katılımlar ile bin’e yaklaşır” şeklinde konuştu.

 

BAFRA BELEDİYESİNE 200 TL GELİR VERGİSİ ÖDÜYORUZ

Bafra Kahveciler Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, üyelerinin Bafra Belediyesine yıllık 200 TL gelir vergisi ödediğinin altını çizerek, “Bu uygulama Samsun’da ve ilçelerinde de uygulanıyor.  Ancak Belediyeler 200 TL yerine sadece 40 TL alıyorlar. Biz zaten zar zor ayakta kalma mücadelesi veriyoruz. Bu rakamın aşağı çekilmesini arzu ediyoruz” dedi.

Ahmet Yılmaz, alınan 200 TL paranın Belediye tarafından sadece playstation salonlarından aldığını vurgulayıp, bu konuda üyelerimiz odamıza gelerek şikayetlerini bildiriyor diye konuştu.

 

BEŞYOLDAKİ ADA KAHVESİ HALKIN UĞRAK YERİ OLDU

Bafra halkı Ahmet Yılmaz’a ait beşyol’da ki ada kahvesini her gün mesken tutuyor. Vatandaşlar ada kahvesine gelerek, burada hem sohbet ediyorlar hem de görüşme fırsatı buluyorlar.

1981 yılından beri ada kahvesine gelen çay tiryakileri, burada Ahmet Yılmaz’ın özel yaptığı çaylardan yudumlamanın da damak zevkini yaşıyor.

Bazı kıraathanelerde çay’ın resmi fiyatının 75 kuruş olması gerekirken, 50 kuruş’a satıldığını da sözlerine ekleyen Ahmet Yılmaz, “Bir kural var, bu kural odamızın ve yönetim kurulu üyelerimizin, üyelerimiz için aldığı bir kuraldır. Çoğunlukla üyelerimiz bu kurallara uyuyor ama bazı üyelerimiz ise kuralları delerek halen 50 kuruş’a çay satıyor. Bu konunun da takipçisi olacağız” dedi.

DSCN9987заказать сео продвижениесковородки керамикаузнать позицию сайта по запросудома из сипоптимизация сайта и продвижение сайта

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ