Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAMSUN CHP’DE İLK 5 BELLİ OLDU

SAMSUN CHP’DE İLK 5 BELLİ OLDU
  • Genel
  • 30 Mart 2015

Samsun’da  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Adaylarını belirlemek için 17 ilçede ön seçim yapıldı.

Kesin olmayan sonuçlara göre Kemal Zeybek ilk sırayı alırken, Hayati Tekin 2. , Neslihan Hancıoğlu’da 3. Sırayı aldı.

 

KATILIM YÜKSEK OLDU

Samsun’da CHP’nin ön seçimi 17 ilçede sabah 08:00’da başladı. CHP’lilerin yoğun ilgi gösterdiği seçimde aday adayları partililer ile yakından ilgilendi. Polis de, oy kullanılan okullarda önlem aldı.

CHP üyelerinin seçime katılım oranı yüzde 71,28 olarak gerçekleşti ve 12 bin 608 seçmenden 8 bin 987’i oy kullanırken, 216 oy geçersiz sayıldı.

 

OYLAR KULLANILDI, HERKES SIRALAMAYI MERAK ETTİ

Okullarda sandık sayımları yapılırken, aday adaylarının heyecan içinde sonuçları beklediği dikkatlerden kaçmadı.

Saat 17:00’da sandıkların açılması ile birlikte oy sayımına geçildi. Sayım işleminin ardından sandıklar eski Samsun Adliye Sarayı’nda bulunan il seçim kuruluna getirildi. İlçe Seçim Kurulları, oy sayım cetvellerini elektronik posta ile il seçim kuruluna gönderirken, kurul başkanları ise oylarla birlikte geldi.

 

İLK 3’DE KİMLER YER ALDI?

CHP Samsun Milletvekili Aday’ı ön seçimlerinde ilk sırayı Kemal Zeybek alırken, Hayati Tekin ikinci, Neslihan Hancıoğlu ise üçüncü oldu.

 

BAKALIM 4-5-6’DA KİMLER YER ALDI?

İlk 3 belli olurken, 4. Sırada Müşvik Veysel Erdoğan, Şaban Sevinç, Necile Çokay, Atıf Tomrukçu, Şevki Yılmaz ve Mehmet Atalay ilk 9’da yer aldı. İlk 9’un yukarısında 20’ye kadar kimler var?

Kesin olmayan sonuçlara göre, CHP’de ilk 9 belli olurken, 10. Sırada Abdullah Taşkın, 11. Metin Burma, 12. Nazım Alkan, 13. Adem Orman,14. Dürdane Kılıç, 15. Suat Hayri Erdönmez, 16. Cengiz Sezgin, 17. Kumru Köseler, 18. Recep Kılıç, 19. İsmail Tutoğlu ve 20. Seydi Can Süver.

 

İLK 2 İÇİN ZEYBEK TEKİN YARIŞTI

Sayımların yapılmasıyla birlikte, Kemal Zeybek ve Hayati Tekin çekişmesi başladı. İlk adım’da ilk sırada çıkan Müşvik Veysel Erdoğan, uzak ilçelerden gelen oylar ile 4. Sıraya kadar geriledi.полотенце сушителисписок документов на визу Грециякоттедж лофтsip технология строительствакомпьютерная диагностика болезней

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ