Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRALI FIRINCILARDAN “BEYAZ BAYRAK TEPKİSİ”

BAFRALI FIRINCILARDAN “BEYAZ BAYRAK TEPKİSİ”
  • Genel
  • 30 Mart 2015

 

Bafra Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “Güvenilir Gıda Projesi” kapsamında bir pastaneye ve 6 okul kantini işletmecisine gıda ödülü verildi.

Bu ödüllerin verilmesinin tek nedeni, hijyen olmasından kaynaklanıyormuş.  Bu gıda ödülleri kimler tarafından tespit edildi ki, Bafra Kaymakamlığına sunuldu?

Bu komisyonda hangi kurumlar var? Bildiğimiz kadarıyla Bafra Belediyesi, On dokuz Mayıs Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanlığı, Bafra Ticaret ve Sanayi Odası birlikte bu kararı almışlar.

Projenin amacı ise, “Bafra da bulunan gıda işletmelerinin teknik ve hijyenik şartlarının iyileştirilmesi ve teşvik edilmesiymiş.

Bu komisyon gıda ödülü görev ve çalışma yönergesini hazırlayan bir komisyondur. Bunlar tespit yapmışlar, Kaymakamlık makamında da 17 Şubat 2015 Tarihli olurları ile yürürlüğe girmiş.

Sadece Bafra Kaymakamına yapılan tespitler belirtilmiş ve kendisinin bu ödülleri duyduğumuz kadarıyla takdim edilmesi arzu edilmiş.

 

KAYMAKAM DA ÖDÜLLERİ DAĞITMIŞ

Bafra Kaymakamı Halis Arslan’da komisyonun aldığı karar ve bilgisi dahilinde bu ödülleri hak edenlere bizzat takdim etmiş.

Bizim, Bafra Kaymakamı Halis Arslan Bey’e bir sözümüz yok. Ödül alanlara hiç ama hiç sözümüz yok.

Ancak, Bafra’da öyle gıda işletmeleri var ki, öyle hijyen fırınlar var ki, bunlardan sadece bir tanesini söyleyin derseniz ben de örnek teşkil etsin diye “SÖNMEZ FIRIN” diyebilirim.

 

EY KOMİSYON ÜYELERİ SÖNMEZ FIRIN’I ZİYARET ETTİNİZ Mİ?

Sönmez Fırın işletmecisi benim babamın oğlu değil ama sezar’ın hakkı sezar’a verilecekse, Sönmez Fırın’ı es geçmek ne kadar doğru olur bilemiyorum.

Bafra’nın bürokratı, hakimi, savcısı, polisi, iş adamı, Bafra halkı gönül rahatlığı ile  hijyen bir fırın olduğu için sönmez fırın’a gidiyor.

Burada hemen önünde bulunan alanda oturarak çayını yudumluyor, gönül rahatlığı ile istediği ekmeği alarak evinin yolunu tutuyor.

Ben tekrar komisyon üyelerine soruyorum, “saygıdeğer komisyon üyeleri siz sönmez fırına gidip, ekmeğin nasıl yapıldığını, mayalamayı ve buradaki çalışmayı gidip gördünüz mü?

Sönmez fırın’ın iç bünyesini gezdiniz mi? O temizlik, gittiyseniz hiç dikkatinizi çekmedi mi? Ben tekrar soruyorum “bu ödüllerin 6 adeti kantinlere gitti. Demek ki hak etmişler. Kendilerini tebrik ediyorum. Bildiğim kadarıyla bulvar caddesinde bir fırına da bu ödül gitti. Diğer ifade ile ‘beyaz bayrak’ verildi. Merak ettim bu ödülü buraya hijyen olmasından dolayı mı verdiniz, yoksa kafe işletmecisi olduğundan dolayı mı takdim ettiniz?

Veya Fırın kimliği olduğu için mi bu ödül buraya verildi? Ben Gazeteciyim, medyanın da bir kısmı önemli bir kısmı bizim kontrolümüzde. Bizim böyle bir ödül vardı da veya veriliyordu da neden haberimiz olmadı?

YANGINDAN MAL MI KAÇIRIYORSUNUZ? Böyle bir haber taşıyan bir husus var, bizim bilgimiz yok.

 

HİÇ MERAK ETMEYİN BUNDAN SONRA YAKIN TAKİPTEYİZ

Bafralı fırıncılardan bir kaçı bu konuda oldukça rahatsız. Ama edeplerinden dolayı, saygılarından dolayı çıt çıkartmıyorlar.

Onlar sessiz kaldıkça bana göre bu ödülü, bu mütevazilikleri ile hiç bir zaman almaları mümkün değil.

Benim şahıslar ile veya ödül alanlarla hiç bir alıp veremediğim olamaz. Hayırlı olsun, ancak bu ödüller verilirken veya verilmeden önce fırıncılar odasının bir onayı alınsaydı daha sağlıklı olmaz mıydı?

Bu konunun bundan böyle de peşini bırakmayacağımı, yazılarımla bu konuyu sürekli irdeleyeceğimi kamuoyuna saygılarımla arz ederim.быстро раскрутить сайттур вьетнам мартsip панели домаотдых в мае 2015дельта элис отзывы

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ