Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’NIN YILMAZ’I İSTANBULDA’DA YILMADAN YOLUNA DEVAM EDİYOR

BAFRA’NIN YILMAZ’I İSTANBULDA’DA YILMADAN YOLUNA DEVAM EDİYOR
  • Genel
  • 27 Mart 2015

Bafra’nın çok büyük bir bölümü malumunuz olduğu üzere İstanbul’da ikamet ediyor. Amaçları geleceklerini ekonomik olarak teminat altına almak tek hedefleriydi.

Bizler çoğu zaman “neden bu insanlar İstanbul’a göç ediyor? Beyin takımı neden Bafra’ya faydalı olmuyor da istanbul’a gidiyor” şeklinde düşünüp dururuz.

Şimdi biz soruyoruz, “bu kişiler Bafra da ne yapacaklardı? Bafra da istihdam mı var? Bu gençlere kim ön ayak olacaktı? Tabii bunlar hep kafalarda soru işareti..

 

ONLAR İSTANBULDA AMA AKILLARI BAFRADA

Aslında bu gidenlerin akılları hep doğup büyüdükleri memleketi Bafra’da. Onlar hiç bir zaman Bafra’yı unutmadılar’ki. Bana göre gerçek Bafralı onlar !

Şimdi bir çok kişi şunu diyebilir, “Yahu Alaçamlı bafradakiler Bafralı değil mi?” ben de cevap vereyim, “evet yüzde 60’ı Bafralı değil.

Zira Bafra son 30 yılda çok büyük göç aldı, gidenlerin yerini dışarıdan gelenler aldı. Hiç kuşkusuz onlarda Bafralı. Hani bir söz vardır, “insan doğduğu yerde değil, doyduğu yerde vardır.

Dışarıdan gelenlerde bizim canımız, ciğerimizdirler. Onlarla da hemşehriyiz, ama onlar da Bafra da olmalarına rağmen memleket özlemi çekmektedirler. Önemli olan burada yaşayıp, bulundukları memlekete yatırım yapmalarıdır.

 

GELELİM ŞENOL YILMAZ KARDEŞİMİZE

Bafra’nın gümüşyaprak köy’ünden 1997 yılında İstanbul’a göç etti. O günden beri de İstanbul da yaşıyor. Hayatını burada idame ettiriyor, gerçek bir Bafra evladı.

Baframızı da bir iş adamı olarak İstanbul da onur ile temsil ediyor. İstanbul da çok güzel de bir çevresi var, çok güzel dostları var.

O güzel dostlarına da bafra’yı ve Bafralıyı anlatıyor.

Şenol Yılmaz’ın her zaman aklı fikri Bafra’sında. İleriye dönük istihdam’a yönelik, Bafra’ya yatırım projeleri hazırlıyor.

Bunlardan bir tanesi de çok geniş kapsamlı besicilik. Tabii bu bir başlangıç. Ama her şeyin zamanı var. İstanbul da iş hayatını sürdüren Şenol Yılmaz, ifade ettiğimiz gibi gerçek bir Bafralı, tam bir halk adamı.

Biz onu geleceğe dönük Milletvekili olarak görmek istiyoruz. Zira Samsun’da ikamet edip, Trabzon kökenliler partilerden Milletvekili seçilmiyor mu?

Ben eleştirmiyorum, tebrik ediyorum. Sevgili Şenol yılmaz’da kendisi ile görüşmedim ama, ileri de neden Milletvekili olmasın?

Ben hangi siyasi partiye sempatisi var bilmiyorum. Ancak şunu biliyorum kalbinde vatan, bayrak ve millet sevgisi var.

Kendisi milliyetçi bir kardeşimiz, ama o “Atatürk milliyetçisi, o vatan milliyetçisi, o bayrak milliyetçisi, o kalbi merhamet dolu içi insan sevgisi ile dop dolu bir milliyetçi.

Şimdi soruyorum “hangi birimiz bu özelliklere sahip olmak istemez. Böyle milliyetçiliği kim kabul etmez?

Şenol Yılmaz şu an İstanbul da, bir şirketi var. Ama ileriye dönük İstanbul da bir kaç projesi daha inanıyoruz yakında hayata geçecek.

Bunun için de yatırım yapabilmek için, arsa arayışı içerisinde. Biz inanıyoruz Bafralı bu can dostumuz, yapacağı ve hayata geçireceği tüm projelerde başarılı olacaktır. Buna da gönülden inanıyoruz.

 

HİÇ BİR ZAMAN ŞIMARMADI

Sevgili okurlarım, istanbula gidip kimlik edinen, parayı bulup zengin olan bazı kişileri de tanıyoruz. Bunların bir çoğu ne hikmettir büyüklük kompleksine girdiler. Herkezden saygı görmek istiyorlar, hiç kuşkusuz herkes saygı duyulmasını bekler. Ama bu abartılı olmayacak.

Bilmezler mi, kim olursan ol kabre dokuz tahta ile gideceğiz. Servetimizi de götüremeyeceğiz. Sadece sağ elimizde “AMEL DEFTERİMİZ İLE KABRE GİRECEĞİZ.

Ancak Şenol Yılmaz, bugün ve yarınlarda daha başarılı olacağına biz gönülden inanıyoruz, zira kendisinde kibrin ‘k’ si bile yok.

O dün ne ise, bugünde aynı. O hiçbir zaman ilkelerinden, prensiplerinden ve kimliğinden taviz vermez, vermeyecekte.

Hoşçakalın..сделать сайт москваandroid разработкаиндукционная посуда в спбсип дома в питерекак избавица от глистов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ