Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İKİ DOSTUN ARASINA KİMSE NİFAK SOKAMAZ !

İKİ DOSTUN ARASINA KİMSE NİFAK SOKAMAZ !
  • Genel
  • 25 Mart 2015
  • 0 YORUM
  • 761 KEZ OKUNDU

Dinimizin yasakladığı ve büyük günahlardan saydığı çirkin davranışlardan birisi de koğuculuktur.
Koğuculuk, ara bozmak için birinden laf alıp diğerine götürmektir. Bu kötü huy mü’mine yakışmaz. Bu davranış insanları birbirine düşürür, kardeşi kardeşe düşman eder. Aileyi parçalar ve büyük fitnelere sebep olur.
İbn Abbas (r.a.) diyor ki, Peygamberimiz iki mezarın yanından geçerken:
– Bu mezarlarda yatanlar azap görüyorlar. Hem de (kendilerince) azap görmeleri büyük bir şey için değildir,
buyurdu ve sözüne devam ederek:
-Evet (onlar her ne kadar bunu basit görüyorlarsa da) günahları büyüktür. Biri idrardan sakınmaz, iyice temizlenmezdi. Diğeri de koğuculuk yapardı, buyurdu.

Yine Peygamberimiz buyurur:
“Ara bozmak için laf götürüp getiren kimse cennet’e giremez.” (Buhari, Edep, 50; Müslim, İman, 45)
İKİYÜZLÜ KİMSELERDEN SAKININ !

“Şüphesiz insanların en kötü olanları da iki yüzlü kimselerdir ki, birine bir yüzle diğerine başka bir yüzle gelirler.” (Buhari, Cenaiz, 82; Edeb, 49) Kur’an-ı Kerim, ayıp araştıran ve koğuculuk yapan kimselere itibar edilmemesini ve yaptıklarının hoş karşılanmamasını öğütlemektedir. Şöyle buyuruluyor:
“Ayıp araştıran, koğucukla söz gezdiren kimseye sakın ilgi duyma.” (Kalem, 11)
Peygamberimiz âyet-i kerimedeki uyarıya aynen uyardı. Arkadaşlarından hiçbiri hakkında kendisine söz getirilmesini hoş karşılamaz ve:
“Arkadaşlarımdan hiçbiri diğeri hakkında hoşlanmayacağım bir şeyi bana ulaştırmasın. Çünkü ben, hepinize salim bir kalb ile -sevgi dolu gönül ile- çıkmayı isterim.” (Ebû Davud, Edep, 33) buyurur ve arkadaşlarının böyle çirkin bir davranış içine girmelerine izin vermezdi.
Koğuculuk yapmak günah olduğu gibi insanların güvensizliğini kazanmaya da sebebtir.

 

ÇOK LAF GÖTÜRÜP GETİREN OLDU

Sevgili okurlarım, benim Bafra Belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin ile ne geçmişle ne de bugün hiç bir sorunum ve problemim olmamıştır, olamaz da.

Ancak insan “dostuna kırılır” benimkisi dargınlık değildi, “sadece kırgınlıktı.” Keşke bu da olmasaydı, zira bu gelişmeler yaşandıkça dost olarak gördüğüm sayıp sevdiğim, çok saygı duyduğum bazı kişiler bu arada bendeniz ile ilgili Belediye Başkanı Zihni Şahin bey’e değişik iftira dolu haberler uçurdular. Hatta bazıları Sayın Şahin’e ulaşamayınca, bizzat telefon açarak “Sayın Başkan, Alaçamlı bugün senin için şunları şunları söyledi” aynen böyle yaptılar.

Ne yazıktır ki, bu kişiler hiç bir şey olmamış gibi hala benimle konuşuyorlar. Bende onlara diyorum ki, “benim için, aile efradım için ve can dostlarım için ne düşünüyorsanız, Allah size bin kat fazlasını versin.”

Sakın yanlış anlaşılmasın, iyi düşünüyorsanız bin kat fazlasını versin, kötü düşünüyorsanız yine bin kat fazlasını versin.

 

BENİM DUAM GEÇER!

Sevgili okurlarım, ben İbrahim Alaçamlı kardeşiniz olarak 35 yıl bu memlekete hizmet vermeye çalıştım. Huzurlarınızda açıklamak istiyorum “bu insanlarda hakkım varsa helal ediyorum. Sadece gıyabımda dedikodu yapan, beni dostlarımla karşı karşıya getiren münafıklara hakkımı helal etmiyorum. Şu bilinsin ki, 35 yıldır Allah dostlarının sohbetlerine katıldım, dualarını aldım. Şu bilinsin ki, 35 yıl zenginden alıp fakir fukaraya vesile olmaya çalıştım. Şu bilinsin ki, bu insanların üzerimde duaları var. Allah C.C hepsinden razı olsun, bu nedenle biraz önce verdiğim mesaj çok önemliydi. İyi düşünenlere ne mutlu, ama iftira atıp, münafıklık yapanlara çok acımak lazım. Onlar bilmezler ki Allah C.C ‘nin veli kulları ben ve bizim gibileri Allah’ın yardımıyla sahipleniyorlar ve koruyorlar.”

 

BAŞKAN ŞAHİN, BİRİM AMİRLERİ VE BELEDİYE PERSONELİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Son günlerde bunalımlı günler yaşadım, hayal kırıklığına uğradım. Bu dönemde kimin dost, kimin muhanet olduğunu çok net gördüm.

Bu arada Bafra Belediyesinin bir birim amiri, Başkan Şahin ile aramın bozulmaması için çok büyük bir mücadele örneği verdiğini gördüm. Adını kendisine olan çok büyük saygımdan dolayı açıklamak istemiyorum. Zaten kendisi de bunu istemez.

Bu arada Bafra Belediyesinin birim amirleri ve personeli bu gelişmelerden dolayı çok üzüldüler. Bunu hissettim ve gördüm. Kendilerinden Allah C.C razı olsun. Bu vesile ile başta Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, birim amirleri ve personeline sonsuz saygı ve sevgililerimi gönderiyorum.website optimizationпутевка дубай шри ланкаказан походныйтанзания весной 2016хламидия трихомонада симптомы

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ