Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

KAYMAKAM ARSLAN “YAŞ SEBZE ÜRETİMİNİ GÜÇLENDİRMEK LAZIM”

KAYMAKAM ARSLAN “YAŞ SEBZE ÜRETİMİNİ GÜÇLENDİRMEK LAZIM”
  • Genel
  • 16 Mart 2015
  • 0 YORUM
  • 248 KEZ OKUNDU

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, Bafra Sebze Üreticileri Birliğini ziyaret ederek çalışmalar hakkında birlik Başkanı Mehmet Şahin’den bilgiler edindi.

Bafra Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Şahin, Bafra Kaymakamı Halis Arslan’a kendilerine verdiği destek ve teşvikten dolayı teşekkür etti.

Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Şahin, Kaymakam Arslan’a çalışmaları hakkında şu bilgileri aktardı, “Sebze üreticileri olarak ilçemizde tarımcılarımız ile birlikte mevcut imkanlar çerçevesi içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Toplam 600 üyemiz bulunmaktadır. 2007 yılında kurulan birliğimizin amacı kaliteli tarım ve onun yanında sertifikalı uygulamanın peşindeyiz. Birliğimizi ayakta tutabilmek için üyelerimiz ile birlikte çaba sarf etmekteyiz” dedi.

 

ŞAHİN “AMACIMIZ FARKLI FİYATLAR İLE PAZAR BULMAK”

Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Şahin, “Yeni sezona yeni hazırlamış olduğumuz kışlık sebze projesi ile başlamak arzusundayız. Yeni Pazar bulabilmek için birliğimiz çatısı altında bir organizasyon oluşturularak, gıda güvenliği sertifikası almış olan ürünlerin farklı fiyatla Pazar bulmasını arzu ediyoruz. Beyaz lahana, kırmızı lahana, brokoli, karnabahar, pırasa da iyi tarım sertifikası alınmaktadır. İşte bizim amacımız üreticiler olarak bu gruplar içerisinde küçük organizasyonlar ile ürün grupları oluşturmak ve uzmanlaşmak olacaktır” diye bilgiler sundu.

 

AMBALAJLAMA VE MARKA İLE PAZARA SUNMALIYIZ

Sebze Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Şahin, “Sebze dönüşüm projesi ile teknik konularda desteklenerek gelişimi sağlamak istiyoruz. Çeşit ve zaman olarak kayıtlı üretim yaparak, üretim planlamasına gidilecek. Ürünler muhafaza ve ambalajlanması ile beraber sertifikası ve markası ile pazara sunulacak. Kamuoyunun güvenliği gıda tüketimine duyarlılığına dikkat çekilerek Pazar talebi arttırılacak” dedi.батареи отоплениялитые формы для куличейцена на деревянный домотдых турция туроператормастопатия лечение

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ