Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ŞİFA KAYNAĞI GERÇEK BAL DOST SÜPER MARKETTE

ŞİFA KAYNAĞI GERÇEK BAL DOST SÜPER MARKETTE
  • Genel
  • 14 Mart 2015

Bafralıların Dost Süper Market’i tüm dost ve müşterileri için nebiyan dağı çevresinde özel yetiştirdiği naturel petek ballarını bugün itibari ile satışa sundu.

Dost Süper Market olarak yıllardır Bafralıların marketi olmaktan onur duyduklarını hatırlatan Ünal ve kardeşi Recep Kıyıcı, Bafra halkına bundan böyle kendi ürettikleri saf bal olarak nitelendirdikleri Bafra’nın balını damak zevki ile tattıracaklarını söylediler.

 

BAL ŞEKERLENME YAPAR MI?

Ünal Kıyıcı piyasada bal diye bal benzeri balları satanları gördükçe hayli üzüldüğünü belirterek, şöyle konuştu “Bizim nebiyan dağı çevresinde arı kovanlarımız var. Burada arılarımız ağaçlardan ıhlamurun çiçeğini, kekik ve geven ağacının çiçeklerinden beslenmektedir. Biz hiç bir zaman şeker kullanmıyoruz. Bafralılar gerçek baldan damak zevkini tatmak istiyorlarsa, bir zahmet Dost Süper Market’e gelsinler” dedi.

Ünal Kıyıcı, iyi bir bal’ı da şöyle tarif etti, “Balın şekerlenmesi hakiki olmasından kaynaklanıyor. Bütün ballar şekerlenir. Bal şekerlenmiyorsa sahtedir. Bölgesine, çiçeklerin florasına göre üç ayda da şekerlenir iki yılda da şekerlenebiliyor. Saklama koşulları da önemli. Çaydanlığın üzerinde buharda tutarak erimesi sağlanır. Soğuduktan sonra büyük keyifle yenir.” Dedi.

 

İYİ BAL’I NASIL ANLARIZ?

Ünal Kıyıcı, “Balda şifa olduğunu herkes biliyor, kahvaltıda yediğiniz bal yemeklerin arasında kaybolup gidiyor. Eğer baldan şifa bekliyorsanız, balı yedikten sonra 15 dakika bir şey yememeniz gerekir. Bağırsak rahatsızlığısinidirim sisteminde sıkıntı varsa, sinir ucu enfeksiyonu varsa iyi bal yediğinizde yararlı olur. İyi balı damak tadıyla hissedersiniz. İyi balı yediğinizde kendine özgü bir tat ve koku bırakır. Balda sıkıntı varsa lokumgibidir. Çok abartılı bir koku varsa o sıkıntılı bir baldır.“Dedi.

 анализ сайта бесплатнодекларация о доходах бланкпроект ниагара поларсиптуры на майские праздники по украиневлияние электромагнитных излучений на организм человека

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ