Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

EYÜP ATMACA “ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AYDINLIKTIR”

EYÜP ATMACA “ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AYDINLIKTIR”
  • Genel
  • 12 Mart 2015

Cezzar İnşaat Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Atmaca, hükümetin başarısını her alanda daha ileri bir noktaya taşıyacağına inançlarının tam olduğunu ifade etti.

Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun hükümetin başarısını her alanda daha ileri bir noktaya taşıyacağına inancının tam olduğunu ifade eden Eyüp Atmaca, Sayın Davutoğlu, Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yol arkadaşıdır, dava arkadaşıdır. Bunlar kardeştir, önümüzde 7 haziran seçimleri var, bu seçim ülkemiz için çok önemlidir. Türk milleti heyecanla bundan sonraki süreci bekliyor dedi.

 

BU HÜKÜMET ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE DAHA BÜYÜK HİZMET VERECEK

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, Erdoğan’ın dava arkadaşı olduğunu da belirten Eyüp Atmaca, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile ülkemize ve milletimize daha güzel hizmetler edileceğine inancımız tamdır.” Dedi.

 

İBRAHİM ALAÇAMLIYA ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR YAPTI

Haber sitemizin baş yazarı, kurucusu, Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı, Haber55 Dergisi Kurucusu, Halk Gazetesi Köşe Yazarı İbrahim Alaçamlı’ya çok önemli açıklamalarda bulunan, Cezzar İnşaat Ltd. Şti Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Atmaca “Öncelikle İbrahim Abi size çok teşekkür ederim. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan son günlerde Başkanlık sistemi ile önemli mesajlar veriyor. Şöyle çok gerilere gidersek Başkanlık siteminin geçmiş tarihimizdeki ifadeleri, padişahlık vurguları olarak ifade edilebilir. Türk tarihinde ise hanlık veya hükümdarlık olarak izah edilebilir. Bu da günümüzde Başkanlık sistemidir. Bundan önceki 1000 yılımızı baz alırsak, bu süreçte kurulmuş olan 1299,1300 yıllarında Osmanlı kurulduğunda, hanlık ve padişahlık olmuştur. Fatih Sultan Mehmet Han’dan sonra aynı zamanda bizans’ında imparatorluk noktasında anılmıştır. Zaten atalarımıza baktığımızda, belki anadolunun imparatoru, Türklerin hakanı, hristiyanların imparatorluğu ve tüm bulunduğumuz toprakların hakimiyetinde bulunduğunda, sıfatlar almışlardır” dedi.

 

BİZ 600 YILLIK OSMANLIYIZ

Eyüp Atmaca, gerçekten geçmiş tarihimizi bilhassa Osmanlı tarihini çok iyi okumuş ve çok iyi yaşamış. Röportaj yaparken zaman zaman gözleri duygulanıyor ve şöyle devam ediyor, “İbrahim abi, geçmişte var olan 600 yıllık Osmanlıyı baz alırsak, ilk kuruldukları andan itibaren varlıklarını hem siyasetten hem de iç hukuklarını dikkat edilecek olursa sürekli arttırmışlardır. Ama son 90 yılı baz alırsak, ne yazık ki yönetim şeklimizin yeni olması nedeniyle hem halk olarak, hem de idarecilerimiz olarak yeni olduğundan dolayı kanaatim odur ki, kendi birliğimizi ne yazık ki sağlayamadık. Konumuz Başkanlık sistemi, zira halkımız bunu konuşmaya başladı. Seçimlerden sonra adını duyacağımız Başkanlık sisteminin önceki yıllardan alışık olduğumuza, aslında bu sistemin içerik olarak araştırmalar yapılmasını, halkımızın da inanıyorum bunu benimseyeceğini ve genetik anlamda ise zaten alışık olduklarını söylemek istiyorum. Bu sistem halkımızın geçmiş hukukunu koruyacak bir şekilde doldurulsa, buna yürekten inanıyorum Başkanlık siteminin ülkemize hayırlı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

ATMACA “ÜLKEMİZİN GELECEĞİ AYDINLIKTIR”

İş Adamı Eyüp Atmaca, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bıraktığı Başbakanlığa şu an Sayın Davutoğlu’nun devraldığını ifade ederek, şöyle devam etti “Şu anda iki liderimiz için de bulunduğu durumu baz alırsak, bugün geldiğimiz durumun mutlaka eksik tarafları vardır. Bu da gayet doğaldır, zaten herkesin noksan noktası olacaktır. Ama bugünkü gidişatımızı çok beğeniyorum. Daha iyi ve daha güzel hale geleceğimize de inanıyorum. Bundan dolayı da, her iki liderimize bir Türk evladı olarak, verdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Devletimizin hakim olması noktasında bugünün Cumhurbaşkanı veya Başkanı dünyanın da Başkanı olacaktır. Zaten geçmişte Türk halkı olarak alışığız Başkanlık sistemine. Bugünlerde yaşamamız aslında düşündürülecek bir konudur. Devletimizin güçlü olması, devlet başkanının ötesinde dünya başkanı olmasını çok daha istiyoruz” dedi.

 

TÜRKİYE’NİN AVRUPA BİRLİĞİNE GİRMEYE İHTİYACI YOK

İş Adamı Eyüp Atmaca, Türkiye’nin Avrupa Birliğine girmeye ihtiyacının olmadığının da altını çizerek, şöyle devam etti “İbrahim abi, Türkiye’nin Avrupa Birliğine girme ihtiyacı yoktur. Bizim ülkemiz en başta geliyor. İstanbul’dan önce Bulgaristan, Osmanlı döneminde bizim şehrimizdi. Makedonya ve Viyana kapılarına kadar geçmişte buraları biz yönetmişiz. Avrupa Birliği denen devletlerin içinde olmaktan ziyade biz zaten bu devletlerin başındaki hakim olan devletiz. Ama bu devleti kullanmak noktasında maalesef biraz gerilerde kaldık. İnşallah bu hakimiyeti tekrar geri aldığımızda AB’denen kavram, zaten eskiden olduğu gibi bizim idaremize girecektir. Zaten var olduğumuz yerde hakimiyeti elimize almamızın daha iyi olacağını düşünüyorum” dedi.

 

İMF TÜRKİYE’DEN YARDIM İSTİYOR

İş Adamı Eyüp Atmaca, ülkemizin nereden nerelere geldiğini de vurgulayarak, “İbrahim Abi, şöyle fazla uzağa değil , geriye dönük bir bakalım. İMF temsilcileri gün olmuyor ki Türkiyeye gelmesin ve hesap sormasın. Bu kişileri o yıllar televizyonlardan sokakta ki çocuklar bile tanıyordu. Hatta onlardan harçlık istenecek derecede tanındığını örnek gösterebilirim. Bugün İMF’ye borcumuzun olmamasından türk milletinin başka bir mutluluk hayal etmemesi gerekir. Kaldı ki, bize hesap soran, bizi yargılayan İMF’ye türkiye olarak şimdi biz kredi vereceğiz” şeklinde sözlerini noktaladı.  Eyüp Atmaca, bu röportajdan dolayı baş yazarımız İbrahim Alaçamlıya teşekkür etti.translation russian into englishдокументы на визу Китайпродажа sip панелейэкскурсии на майские праздникиоптимизация продвижение сайтов

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ