Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA EKMEK PAZARTESİ GÜNÜ 1 TL

BAFRA’DA EKMEK PAZARTESİ GÜNÜ 1 TL
  • Genel
  • 07 Mart 2015

Son aylarda Bafra’da ekmeğin fiyatının artacak söylentileri gerçeğe dönüşüyor. Bafralı Fırıncılar Odası 250 Gr’lık ekmeğin 75 kuruşa satılmasının, fırıncıları zora soktuğunu ve zarar ettiklerini açıklamaları Bafra’da gündemi oluşturmuştu.

Bafra Fırıncılar Odası, bu hassas konuyu Bafra Kaymakamlığına taşıdı. Bafralı Fırıncılar sorunlarını bir dilekçe ile arz ederek, kendilerine bu konuda yardımcı olunmasını istediler.

Bafra Kaymakamlığı da bu dilekçeyi gündeme alarak, Kaymakamlıkta fırıncıların sorunlarını görüşmek için bir komisyon kurdular. Komisyondaki yetkililer, Bafralı fırıncıları haklı bularak ekmeğin 1 tl’den satılabileceğinin kararını verdiler.

 

FIRINCILARDAN BAFRA HALKINA BÜYÜK JEST

Bafra Kaymakamlığındaki komisyonun 250 gr’lık ekmeğin 1 tl’ye satılabilmesinin onayına rağmen, Bafra Fırıncılar Odası, Bafra halkını da düşünerek 250 mg’lık ekmeğin gramajını 300 gram’a çıkartacaklarını ve bu şekilde önümüzdeki 2 ay boyunca 1 TL’ye halka sunacaklarını belirttiler.

 

SAMSUN, SİNOP VE ORDU DA EKMEK 1 TL

Aylar önce Samsun, Sinop ve Ordu’da 250 gram’lık ekmeğin 1 TL’ye satıldığı öğrenilirken, Bafralı fırıncılar büyük fedakarlıklar yaparak, 250 gram’lık ekmeği şu ana kadar 75 Kuruş’a sattılar.

Alınan ekmekle ilgili 1 TL’Lik kararın Bafralı Fırıncılar tarafından alınmadığı öğrenilirken, bu kararın Samsun Odalar Birliği tarafından ekmeğin gramajı  ve fiyatı da istatistik uzmanlarına yaptırıldıktan sonra alındığı öğrenildi.

 

BAFRALI FIRINCILARDAN RADİKAL KARARLAR ALINIYOR

Bafralı Fırıncılar Odası pazartesi gününden itibaren aldıkları bir karar ile Bafra’da haksız rekabette doğabilecek mağduriyetlerde her türlü yasal işlemlere başvurulacağını açıkladılar.

Öte yandan Bafra Fırıncılar Odası, Bafra’da ki fırınların bundan sonra daha sık fırınlarda denetimin yapılmasını, hijyene dikkat edilmesini, bununla birlikte fırınlara sık sık gidilerek ekmeğin gramajının tartılmasını da arzu ettiler.раскрутка сайтов в россиипоиск путевкаа в шри ланкукалькулятор деревянный домотдых испания отзывырекламный щит цена

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet dedi ki:

    Bu haber gerçekmi eğer gerçek ise fırıncılar için iyi tabi fiyat kırıcılar için aynı şeyi söyleyemem

BİR YORUM YAZ