Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

AHMET YENİ VEDA EDİYOR DANIŞMANI VE KIZI ADAY ADAYI

AHMET YENİ VEDA EDİYOR DANIŞMANI VE KIZI ADAY ADAYI
  • Genel
  • 07 Mart 2015

Çoğu 3 dönemlik olan ve TBMM’ye zorunlu olarak veda eden Ak Partili Milletvekillerinin, oğlu veya kızları ile eş, kardeşleri ve danışmanları boşalan yerlere talip oldu

 

Ak Parti’nin listesinden siyasete girmek isteyen aday adayları arasında ilginç akraba ilişkileri ortaya çıktı. Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni üç dönem kuralına takılınca, yerine danışmanı ve kızı sahaya çıktı. Ancak Yeni’nin kızı Samsun yerine Sivas’ı tercih etti.

 

EŞİ SİVAS’TA DAHA ETKİN

Aday listelerindeki akrabalık ilişkileri önceki dönemden fazla olunca, parti içinde de dikkati çekti. Bazı adaylar, yerelde ailelerinin isimlerinden yararlanarak oy alabilme hesabı yaparken, parti yönetiminin bunların sadece birkaçına vize vereceği iddia edildi.

Aday adayı listelerinde yapılan taramaya göre, 3 dönemlik milletvekillerinden Ak Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni’nin kızı Rümeysa Yeni Elbay, Sivas aday adayı oldu.

Yeni’nin kızının Samsun yerine Sivas’ı tercih etmesinin, kocasının ailesinin bu ilde etkin olmasından kaynaklandığı öğrenildi. Danışmanı Adem Tuncer ise Samsun’dan aday adayı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın doktorluğunu da yapan Trabzon Milletvekili Cevdet Erdöl’ün oğlu Fatih Erdöl’de Ankara’dan aday olmak için başvuru yaptı.раскрутка сайта в гуглинтернет магазин чугунная посудапостройка дома под ключFraudсимптомы герпеса

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ