Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA MARKETLER İLE DOLDU KÜÇÜK BAKKALLAR ARADAN ÇIKTI

BAFRA MARKETLER İLE DOLDU KÜÇÜK BAKKALLAR ARADAN ÇIKTI
  • Genel
  • 04 Mart 2015

Sevgili okurlarımız, www.bafrahavadis.com haber sitesi olarak yeni tasarımımız ile sizlerin karşısında olmaktan son derece mutluyuz.

Sevgili okurlarımız, sizlerden her konuda yorum alıyoruz. Bunlardan bir tanesi de bir bakkal kardeşimizden geldi. Adı Mustafa UYAR, bir mahalle bakkalı, dertli mi dertli. Bir dokun bin işit.

Küçük bakkalların ayakta duramaz hale geldiğini belirtiyor. Küçük bakkalların marketlerin gazabına uğradığından yakınıyor. Bir de yorum atmış, bu yorumu sizler ile paylaşmak istiyorum, “ibrahim bey şu marketler konusunda bir haber yapın Allah aşkına. Bu büyük marketler mahalle bakkalı gibi her köşeye market açıyorlar . Bunlara kim dur diyecek ? ben bir mahalle bakkalıyım bunlarla kim ilgileniyor ? ruhsatı kim veriyor? belediyemi veriyor, yoksa emir büyük yerden mi geliyor? Benden bakkallar odası para istiyor, yolunu bile bilmiyorum.  Bende dedim ki niçin para istiyorsun? Aidatmış ne yaptın sen bana?  Ben senden bir kağıt parçası bile almadım dedim. Tamam ben aidat verecem ama sende benim avukatlığımı yap o zaman dedim. Olmaz ben karışmam diyor. Yanı başıma market açıldı ben kazanamazsam  nerden vercem dedim, dediki yasal işlem yapar paramı alırım diyor. Yok böyle bir şey neymiş büyük şehir yasasıymış, dün su abonesi alıcam 650 abone 85 deprem sıgortası yani 1000 lira prosüdürlerde cabası yok böyle bir şey. Büyük şehir ne yaptı bize yollarımız berbat, suyumuz berbat, vel hasıl hiç memnun değil vatandaş. Aynı zamanda koyu bir Ak Parti’liyim öz eleştiri bunlar. İbrahim bey bu kardeşinin sesini dile getirirsen, benim gibi mağdur olan bakkal kardeşlerimin de sesine kulak verirsin” diyor.

 

İŞTE BÖYLE DİYOR MUSTAFA UYAR

Aslında söylenecek her sözü bakkal kardeşimiz Mustafa Uyar bey söyledi. Bana daha bir şey söylemek yakışmaz. Bu ses benim sesim, benim duygularım değil. Mustafa Uyar Bey’in bağrı yanmış, marketlerden yakınıyor. Yalan da değil, her köşeye market açıldı.

Bunlar vergilerini Bafra Vergi Dairesine yatırmıyor. Anlayacağınız para akışı içerde kalmıyor, para dışarıya gidiyor. Eh ne diyelim, ben görevimi yaptım Mustafa Uyar Bey’in sesini ve sıkıntılarını kendimce dile getirmeye çalıştım.party drawingпутевки в турцию от туроператоров москвыдеревянный дом ценытуры на майские каникулыдиабет 2 типа лекарства

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ