Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA ÇELTİĞİNİ NE KADAR TANIYORUZ?

BAFRA ÇELTİĞİNİ NE KADAR TANIYORUZ?
  • Genel
  • 03 Mart 2015

Bafra’nın çeltiğini, Bafra’dan satın alanlar özel ambalajlar yaparak kendi ünvanlarını vererek, güzel reklamlarını yapıyorlar.

Biz sadece çeltiği tarladan alır, fabrikaya satar, parayı cebimize koyarız. İşte bu hassas konuyu tespit eden Bafra Kaymakamı Halis Arslan, çeltik konulu bir toplantı yaptı. Kaymakam Halis Arslan, Bafra çeltiğinin yurt içi ve yurtdışına tanıtılmasının gerektiğini ifade ederek, şöyle konuştu “İnanıyorum Türkiye’de, Bafra’da çeltik yetiştirildiğinden haberi olmayan binlerce tüketicimiz vardır. Halbuki çeltik Bafra’nın altınıdır, gümüşüdür, pırlantasıdır. Çeltiği satmakla, parayı cebe koymakla iş bitmiyor. Önemli olan çeltiğin Bafra’da önemli bir Pazar olduğunun bilinci içerisinde olmamız gerekiyor. Çünkü çeltik Bafra’nın ekonomik olarak istikbalidir” dedi.

 

PİRİNÇ SOFRAMIZI SÜSLÜYOR

 Kaymakam Halis Arslan’ın Başkanlığında yapılan konuşmalarda, pirincin sofralarımızı süsleyen zengin ve yoksulun imkanları ölçüsünde, başta pilav ve sütlaç olarak tükettiği sofralarımızın vazgeçilmezi Bafra pirincinin diğer bölgelere göre kalitesinin çok yüksek olduğu bildirildi.

Bafra Kaymakamı Halis Arslan, bu konuda bir proje ortaya konulmasını ve bu proje doğrultusunda bundan böyle yola çıkılmasının gerektiğini savundu. İlçe çiftçimizin emeği ve alın teri olan bu emek projesinin hayatiyet kazanabilmesi için çeltik komisyonu, ziraat odası, tahıl üreticiler birliği, sulama birlikleri ve diğer tarımsal odalarımızla bir an evvel bir araya gelinmesi gerektiğini savundu.

Kaymakam Halis Arslan, Bafra pirincinin kalitesini göstermeleri gerektiğini ve Bafra’nın diğer tarım ürünlerinin de kalitesini gösterdiği gibi, pirinci ile de ünlülüğünü kanıtlaması gerekir şeklinde vurgulama yaptı.

finnish english translationsсковородки биолстроительство домов на сваяхкаркасный дом проекты дешевыераскрутка через социальные сети

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ