Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

Başkan Şahinden Ekmek Zammına Ret

Başkan Şahinden Ekmek Zammına Ret
  • Genel
  • 15 Şubat 2015

Bafra Belediyesi Başkan Zihni Şahin  Ekmek Zammına itiraz etti.

 Başkan Şahin’in Kaymakamlık makamına yaptığı itirazda; “5362 sayılı Esnaf ve Sanatkârlar Meslek Kuruluşları kanununun 62.maddesi doğrultusunda,Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliği yönetim kurulunun 13.01.2015 tarih ve sayılı kararı ile Bafra ilçesi ekmek fiyat tarifeleri, Belediyemizce uygun görülmemiştir” dedi.

 Başkan Şahin yaptığı açıklamada; “250 gram ekmek şu an 75 kuruştur. İstenilen fiyat ise 250 gramekmek için 1.00 TL’dir. Bilindiği gibi ilçemizde ekmek 75 kuruşun bile altında satılmaktadır. İnsanlarımızın temel gıda maddelerinin başında ekmek gelmektedir. Şu anda yürürlükte olan 75 kuruş’un altında ekmek satışı yapılmasına ve bu satışla da gerekli kar marjı sağlanmasına rağmen % 30 üzerinde bir zam talebini hemşerilerimizin menfaatleri ve gerçekler bakımından uygun görmemekteyim. Fırıncı esnafımızın da halkımızın menfaatlerini düşünerek bu zam talebinden vazgeçmelerini rica ediyorum. Biz hiç kimsenin zarar etmesini istemeyiz. Biz gerekli müracaatları yaparak üzerimize düşeni yaptık” ifadelerini kullandı.

HABER-FOTO:  Belediye  Basın Bürosu 

пиар продвижение сайта этованная комната аксессуары фотокупить чугунные сковороды грильсафари парк африкаголовная боль всд

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ