Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN ALAÇAMLI’DAN 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNDE ANLAMLI MESAJ

10 Ocak’ın gazeteciler için dayanışma ve birliktelik günü olduğunu belirten Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı İbrahim ALAÇAMLI, bu özel güne her koşulda ve her şartta sahip çıkılması gerektiğinin altını çizdi.

Basının görevini yapabilmesinin temel şartının, basın özgürlüğünün sağlanması olduğunu dile getiren ALAÇAMLI, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazetecilik demokrasinin ve ifade özgürlüğünün en önemli sac ayaklarından biridir.  Toplumun gözü, kulağı, sesi olan gazetecilik kolay yapılan bir meslek değildir. Doğruları söylemek ve o doğruların arkasında durmak hele hiç kolay bir iş değildir. Bu gibi durumlarda birlik olmak sorunların aşılmasında önemlidir. Daha çok demokrasi ve daha çok özgürlük istiyorsak yerel basına ve gazetecilere sahip çıkılması gerekiyor. Gazeteciler vatandaşının hafızasıdır, kamu adına denetçisidir, hesap sorucusudur, sesini duyuramayan vatandaşın hür ve özgür sesidir. Bu sesin kısılması, halkın sesinin kısılmasıdır. Buna müsaade edilmemelidir.  Bugün gazeteciler mesleklerini ifa ederken birçok sorunla karşı karşıya kalıyorlar. Gazeteciler, teknolojik gelişmelerin olumsuz etkileri ve ekonomik sıkıntıların yanında ayakta kalabilme mücadelesi vermeye çalışıyorlar.

Tüm bunlara rağmen gazeteciler, mesleklerini sürdürmek adına sonuna kadar mücadele verebilme çabasındalar.

Daha da önemlisi yerel basının sahipsiz kalması, sahip çıkılmaması yerel basını zor durumlarda bırakıyor.

Bu zor şartlar altında ilkeli ve doğru habercilik anlayışı ile, toplumun gözü kulağı olmaya devam eden gazetecilerin birlik beraberlik simgesi olan 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü şahsım ve Yönetim Kurulu arkadaşlarım adına kutlarken, bu anlamlı günümüzde bizi gerek telefonla gerekse ziyarete gelerek günümüzü kutlayan tüm dostlarımıza çok çok teşekkür ediyoruz” dedi.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ