Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

GENÇÇAKIR’IN “DEMİREL” SEVGİSİ

GENÇÇAKIR’IN “DEMİREL” SEVGİSİ

Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin GENÇÇAKIR, Isparta’nın en dikkat çekici simgelerinden olan 9. Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL’in Kaymakkapı’da ki heykeline ziyarette bulundu.

Isparta’nın Kaymakkapı meydanında şehri simgeleyen heykeli bizzat yerinde gören Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin GENÇÇAKIR, Burada ki duygularını şöyle dile getirdi;

Bu heykel Isparta’yı simgeleyen bir heykeldir. Dönemin o zaman ki Belediye Başkanı Mehmet AYBATILI tarafından bizzat yaptırılmıştı. Başkanı tebrik ediyorum.

Süleyman DEMİREL’in bu heykelini Isparta’nın tam göbeğine dikmiş.  Bu heykel günün her saatinde Ispartalılar ve dışarıdan gelen insanlar tarafından ziyaret edilerek, benim yaptığım gibi hatıra fotoğrafı çektiriyor.

Ispartalılar her daim sayın Süleyman DEMİREL büyüğümüzü (ISPARTA’NIN GURURU, KUDRETLİ, ÇALIŞKAN, DEMOKRASİ TİMSALİ, DEVLET ADAMI, CUMHURBAŞKANIMIZ, SAYIN SÜLEYMAN DEMİREL) olarak kalplerine kazımışlar.

Bu heykeli de onun anısına yaptırarak halen aynı duygu ve düşünceleri yaşıyor ve hissediyorlar” dedi.

GENÇÇAKIR; “ DEMİREL, TÜRKİYE SİYASETİNİN BABASIYDI”

Türkiye’nin 9. Cumhurbaşkanı, Türkiye siyasetine fötr şapkasıyla damgasını vurmuş olan Süleyman DEMİREL’in çeşitli lakapları da vardı.

Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin GENÇÇAKIR, bu konuda ise şunları söyledi;

Sayın Süleyman DEMİREL, Türk Siyasetinin renkli bir simgesiydi. En büyük lakabı ise “BABA” olarak anılırdı. Türkiye’ye ve Türk Milletine çok önemli hizmetlerde bulunmuştu.

1965 -1971 döneminde Türkiye Ekonomisi ortalama yıllık %7.0 oranında büyümüş ve Türkiye’nin GSMH’si Dünya toplamının binde 7.43’ünden binde 8.37’sine yükselmiştir” dedi.

GENÇÇAKIR; “ÇEŞİTLİ LAKAPLARI VARDI”

Bafra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin GENÇÇAKIR, konuşmasını şöyle noktaladı;

Sayın Süleyman DEMİREL’in en önemli lakabı Tabi ki BABA idi. Sırasıyla Su Müdürü, Barajlar Kralı, Morisson Süleyman, Çoban Sülü, Şapka, Bir Bilen, Antrenör, Zenit Süleyman, Güniz sokak gibi lakaplar ile anılırdı.

Ruhu şaad, Mekanı Cennet Olsun” ifadelerini kullandı.

 

İbrahim ALAÇAMLI

Bafra Gazeteciler Derneği Başkanı

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ