Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA ÇÖZÜM KOEJİ YÜZ YÜZE EĞİTİME SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR

En üst düzey hijyen kuralları uygulanan Bafra Çözüm Koleji, yüz yüze eğitime hazır hale getirilerek öğrencileri ile Sağlıklı bir şekilde ders işlemeye devam ediyor.

Pandemi nedeniyle ara verilen Bafra Çözüm Koleji’nde geçtiğimiz günlerde tekrar yüz yüze eğitime başlayarak hummalı çalışmalar yürütüldü.

Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan YILMAZ’ın talimatlarıyla yapılan çalışmalarda, tüm yerleşkeler ve Çözüm Koleji salgın önlemlerine yönelik en üst düzey hijyen kurallarına uygun hale getirildi.

Bafra Çözüm Koleji Dezenfektan Ekibi tarafından, tüm alanlarda hem öğrencilerin hem de akademik ve idari personelin kullanacakları kapalı ve açık alanlar her an düzenli olarak dezenfektan edilerek sağlıklı bir ortam oluşturuluyor.

Bafra Çözüm Koleji girişlerinde HES kodu sorgulamasının yapıldığı Kolejde, pek çok noktaya maske, mesafe ve hijyen kurallarını hatırlatan uyarıcı ve bilgilendirici afişler asılı halde duruyor.

Bina girişlerinde ve diğer bütün alanlarda belli noktalara el dezenfektan standları yerleştirilirken; başta sınıflar, laboratuvarlar, kütüphaneler, konferans salonu, yemekhane olmak üzere kullanıma açık olan bütün alanlar dezenfekte edilerek, çeşitli düzenlemeler an be an yapılıyor.

COVID-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar neticesinde Bafra Çözüm Koleji 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılı için en üst düzey hijyen kurallarına uygun hale getirilerek Eğitim ve Öğretime son sürat devam ediyor.

YILMAZ: “EĞİTİM- ÖĞRETİM’E KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ

Bafra Çözüm Koleji olarak alınan tüm önlemlerle yeni eğitim öğretim yılına Sağlıklı bir şekilde devam ettiklerine açıklayan Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz Konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu;

Bafra Çözüm Koleji olarak Pandemi Sağlık Komisyonu’nun yönlendirmeleri ile MEB tarafından eğitim kurumlarına yönelik olarak hazırlanan sosyal mesafe ve hijyen kurallarının tamamını yerine getirmiş olarak okulumuzda yeniden bir aradayız.

Yönetim kadromuzdan temizlik görevlilerimize kadar tüm personelimizin Covid 19 aşıları gerçekleştirilmiştir.

Tüm sınıflarımıza, ortak kullanımlı alanlarımıza ve yemekhanemize sosyal mesafeli oturma düzeni getirilmiş ve “Actodermanol” hijyen noktaları oluşturulmuştur.

Okul girişimize ateş ölçüm cihazı konulmuş ve okul girişinde HES Kodu uygulaması başlatılmıştır.

Ayrıca tüm sınıflarımız, yemekhanemiz ve ortak kullanımlı alanlarımız düzenli olarak “HygieneFogger” sistemi ile dezenfekte edilmektedir.

Bafra Çözüm Koleji olarak aldığımız tüm önlemlerle yeni eğitim öğretim yılına Sağlıklı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ