Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAFRA’DA DÜĞÜN MAGANDALARINA GEÇİT YOK

BAFRA’DA DÜĞÜN MAGANDALARINA GEÇİT YOK

Samsun Bafra Kaymakamlığı Jandarma sorumluluk bölgesinde düğün ve nişan konvoylarında havaya rastgele ateş açarak Genel güveliği kasten tehlikeye sokan 6 kişi hakkında işlem yapıldı.

Bafra İlçesinde düğünlerde havaya ateş açmak sureti ile TCK 170. Maddesinde zikredilen Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokulması ve 6136 Sayılı Kanun kapsamında Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet etmek suçunu işleyenler hakkında kolluk kuvvetlerimiz titizlikle çalışmaktadır.

Jandarma sorumluluk sahasında bulunan mahallelerde düzenlenen düğünlerde fotoğraf ve video ile desteklenmek suretiyle Jandarma sivil ekiplerince havaya ateş açtığı tespit edilen kişilerin kimliklerinin tespit edilmesine müteakip haklarında adli ve idari işlem yapılacağı kamuoyu ile daha önce paylaşılmıştı.

Daha önce haklarında idari ve adli işlem yapılanlara ek olarak kimlik tespitleri tamamlanan 6(altı) şahıs hakkında Cumhuriyet Savcılığı talimatı ile *”Genel Güvenliği Kasten Tehlikeye Sokmak ve 6136 Sayılı Kanuna muhalefetten işlem başlatılmıştır.

Her hangi bir ayrım yapmadan, hakkaniyet ile kanunların kendisine verdiği yetkileri kullanarak hizmete devam eden Türk Jandarması bundan sonrada Büyük Türk Milletinin hizmetinde olmaya devam edecektir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ