Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN KORKUTAN AÇIKLAMA!

SAĞLIK ÇALIŞANLARI İÇİN KORKUTAN AÇIKLAMA!

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, vaka artışı nedeniyle, çalıştıracak sağlık personeli bulamadıklarını söyledi

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, hem vatandaşın hem de sağlık çalışanlarının koronavirüs vaka artışının ciddi boyutlara ulaştığını belirterek, çalıştıracak sağlık personeli bulamadıklarını ifade etti.

SAYI ARTIYOR

Hastanelerdeki yoğunluğun saklanamayacak hale geldiğini söyleyen Çakmak, ”Çalıştıracak sağlık çalışanı bulamıyoruz. Eğitim Araştırma Hastanesi’nde acilin bir kısmı başka bir yere taşınarak servisler genişletiliyor. En önemlisi de sağlık çalışanlarımız Kovid-19 olmaya başladı. Sayı ciddi anlamda artıyor” dedi.

HANGİSİNE ÜZÜLELİM?

Hastanelerde onlarca vatandaşın yatış için sıra beklediğine dikkati çeken Çakmak, “Şu anda malesef semptonu olmayanları, hastalığı ayakta geçirebilecek olanları evlerinde istirahat etmelerini sağlıyoruz. Aciller de dahil bütün hastaneler yoğun ve doluluk oranları yüksek. Sağlık sisteminin işleyişine mi üzülelim, insanların yoğun bakımlarda yer bulamadığına mı bilemiyorum” ifadelerini kullandı.

MOBBİNGE UĞRUYORLAR

Sağlık çalışanlarının zor durumda olduğunu belirten Çakmak, ”Biz alkış değil, maddi ve manevi haklarımızı istiyoruz. Sağlık çalışanları işlerine gittikten sonra sağ salim evlerine dönmek istiyorlar. Doğru kullanılamayan bir eleman yetersizliği var. İnsanların maddi ve manevi olarak bunaldığı bir süreçte, sağlık çalışanları mobbinge uğratılıyor. Belli bir kısım fazla çalışıyor, belli bir kısım fazla yıpratılıyor.Emekli olamıyorsun, istifa edemiyorsun, yıllık iznini kullanamıyorsun. Her gün iştesin ve 3 günde bir 24 saat nöbettesin. Bu şekilde çalışmaya can dayanmaz. Yeterli çalışan sayısı olmadığından dolayı nöbete kalmak zorunda kalıyorlar” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Samsun Gazetesi Emre ÖNCEL

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ