Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

ÖZEL OKULDAN, ÇOCUKLARIMIZA ÇOK ÖZEL EĞİTİM

ÖZEL OKULDAN, ÇOCUKLARIMIZA ÇOK ÖZEL EĞİTİM

Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin Kurucularından Uzman Psikolog Öznur Kitapcı, kurum hakkında medya gurubumuza özel açıklamalarda bulundu.

Resmi anlamda 15.06.2020 itibari ile Samsun’un Bafra İlçesinde hizmete başlayan Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, özel çocuklara eğitim hizmeti veriyor. Meslekten gelen konusunda uzman ve tecrübeli kişilerin oluşturduğu bu kurum, yenilikçi ve donanımlı eğitimleriyle oldukça dikkat çekiyor…

KİTAPCI KENDİSİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİMİZ SÖYLEŞİDE ŞU İFADELERE YER VERDİ;

“Alparslan mahallesi, Zümrüt Sokak no:22’de bulunan Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 2020 yılından itibaren özel çocuklara eğitim hizmeti veriyoruz. Bakanlık onaylı kurumda özel çocuklara yönelik yenilikçi ve donanımlı eğitim sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Meslekten gelen ve Alanında uzman olan Merkez kurucularından Uzman Psikolog Öznur Kitapçı, aynı zamanda çocukların eğitimlerine de yardımcı oluyor, derslere giriyor.

Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yurt genelinde köklü özel eğitim kurumlarını ziyaret edilerek, fiziki yapıları ve eğitim sistemleri incelenerek, onlarca eğitimcinin ve fizyoterapistin de görüşü alınarak oluşturulmuş Özel bir Kurumdur.

Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Zihinsel Engelli bireyler, bireysel destek eğitim odaları, Özel Öğrenme güçlüğü bireyler bireysel destek odaları, Yayın gelişimsel bozukluklar destek eğitim odaları, İşitme engelli bireyler destek eğitim odaları ve Bedensel engelli bireyler fizik tedavi salonları gibi bir çok bireysel ve gurup eğitim odaları bulunmaktadır.

Uygulama mutfağı, otizm sınıfı, modern veli bekleme alanı, donanımlı fizyoterapi salonu ve oyun parkı bulunuyor. Merkezde alanında uzman fizyoterapistler, dil terapistleri, psikologlar ve özel eğitim öğretmenleri tarafından eğitimler veriliyor.

Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde zihinsel engelli, işitsel engelli, otizm, duyu bütünleme terapisi, dil konuşma bozuklukları, down sendromu, fizyoterapi ve özel öğrenme güçlüğü eğitimleri ve El sanatları eğitimleri veriliyor.

KİTAPCI: “ENGELLİ GRUPLARINA YÖNELİK HİZMET VERİYORUZ

Özel Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucularından Uzman Psikolog Öznur Kitapcı kurum hakkında Medya gurubumuza daha sonra şunları söyledi;

“Bafra’da engelli gruplarına yönelik hizmet veriyoruz. Engelli çocuklara yönelik eğitimler veriyoruz. Fizik tedaviye ihtiyacı olanlar var, down sendromu, otizm, hafif düzeyde zihinsel gelişimi olan, dil konuşma güçlüğü olan çocuklara hizmet vermekteyiz. Kurumumuzda benimle birlikte Konusunda uzman bu işin içinden gelmiş bir çok Öğretmen var.

Zihinsel Yetersizlik-Yaygın Gelişim Bozukluğu-Otizm-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu-Down Sendromu-Özel Öğrenme Güçlüğü -Mental Reterdasyon Tanıları- Cerebral Palsy (CP)-Fizik Tedavi- Okul Uyum Problemi–Okul Başarısızlığı- Gelişme Geriliği- Davranış Bozukluğu alanlarında eğitim vermekteyiz.

Yeni bir kuruluş olmamıza rağmen Bafra ve bölge halkımızın göstermiş olduğu duyarlılık bizleri ileriye dönük daha da teşvik ediyor.

Bu nedenle velilerimize okulumuz adına teşekkürlerimi sunuyorum.

İbrahim Bey, siz bizzat ekibinizle birlikte okulumuzu ziyaret ettiniz. Sizlerin de gördüğü gibi büyük hassasiyet gösteriyoruz.

Öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin sağlığını da düşünerek Sürekli ilaçlama yapıyoruz.

Bizim için olmazsa olmaz “HİYENDİR”.

 

Çünkü, Velilerimiz evlatlarını önce Allah(C.C)’ye sonra bizlere teslim ettiler.

Bizler de emanetlerimize en güzel şekilde sahip çıkıyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın.

Gelen veliler okulumuzda ki eğitim ve öğretimin yanında Hijyeni de gördüklerinde memnuniyetlerini dile getiriyorlar.

Bu söyleşinin okulumuz açısından topluma duyulması bakımından büyük önemi vardır.

Şahsınızdan Tüm ekibinize okulumuz adına bir kez daha saygı, sevgi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

ŞİMDİ DE OKULUN MİSYON VE VİZYON’U İLE İLGİLİ ÖZNUR HOCAMIZIN ANEKTOTLARINI SUNUYORUZ.

ÖZCENUR ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ (Bir Miladın Başlangıcı…)

KURUMUMUZDAN KİMLER FAYDALANABİLİR?

Zihinsel Yetersizlik-Yaygın Gelişim Bozukluğu-Otizm-Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu-Down Sendromu-Özel Öğrenme Güçlüğü -Mental Reterdasyon Tanıları- Cerebral Palsy (CP)-Fizik Tedavi- Okul Uyum Problemi–Okul Başarısızlığı- Gelişme Geriliği- Davranış Bozukluğu olan çocuklarla çalışırız.

NE TÜR EĞİTİMLER VERİLMEKTEDİR ?

A) Zihinsel Engelli Bireyler Bireysel Destek Eğitim Odası
Öz Bakım Becerileri-Günlük Yaşam Becerileri-Dil, Konuşma Becerileri-Bilişsel Becerilere Hazırlık-Psikomotor Becerileri-Toplumsal Yaşam Becerileri-Sosyal Hayat-Türkçe –Matematik

B) Özel Öğrenme Güçlüğü Bireyler Bireysel Destek Eğitim Odası
Öğrenmeye Hazırlık-Okuma ,Yazma-Matematik

C) Yaygın Gelişimsel Bozukluklar Destek eğitim Odası
Eşleme-Taklit Becerileri- Yönerge Takip Becerileri-Görsel Destek Kullanımı-Alıcı dil,İfade Edici dil Becerileri-Oyun ve Müzik Becerileri-Günlük Yaşam Becerileri-Öz Bakım Becerileri-Sosyal Beceriler-Okuma,Yazma-Matematik

D) İşitme Engelli Bireyler Destek eğitim Odası
İşitme Eğitimi-Dil eğitimi-Sosyal İletişim-Okuma ,Yazma,Anlama –Matematik

E) Bedensel Engelli Bireyler Fizik Tedavi Odası
Kaba Motor Becerileri-İnce Motor Becerileri-Tutma Bırakma-Merdiven İnip Çıkma Ayakta Durma

PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK

Özel eğitime İhtiyacı olan bireylerin davranış ve uyum bozukluklarında süreç “Psiko-Eğitim” ile başlar. Doğru bilinen yanlışlar tespit edilerek bilgilendirme yapılır. Bireyin davranışlarına sebep olabilecek tüm faktörler analiz edilir. Ailenin de bilgilendirildiği ve Uzman Eğitimcilerimizin de dahil edildiği bir yapılandırma ile bir yardım süreci başlatılır.

HAKKIMIZDA

Özel Özcenur Özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi resmi anlamda 15/06/2020 tarihinde faaliyete başlamıştır. Kadromuz; Kurucu Müdürümüz (Öznur Kitapcı) Uzman Psikolog tarafından yönetilmekte olup (Doçent Adayı),Uzman Öğretmenlerimiz ,Özel eğitim alan Hocamız ,Rehber Öğretmenimiz , Sosyoloğumuz, Fizyoterapist, Çocuk Gelişimcisi, El Sanatları Hocamızla öğrencilerimize Tecrübeli kendi alanında Uzman kadrosuyla Eğitim verilmektedir.

MİSYONUMUZ : Samimi ,Güvenilir ve Kaliteyi ön planda tutarak ,Öğrencileri tüm yönleriyle geliştirmek.

VİZYONUMUZ : Eğitim Kalitesini En üst Seviyeye çıkartmak. Türkiye’deki diğer tüm kurumlara örnek olmak.

NEDEN ÖZCENUR ÖZEL EĞİTİM ?

Çünkü Sebepleri Çok :

  • Bu camianın içinde yoğrulduk.(Kadrodaki her bir personel en az 6 yıllık deneyimli)
  • Özel Çocuklarımızın gereksinimleri, eksik olan yönlerini tamamlamak için pozitif disiplin yaklaşımını ilke edinerek ; kaliteli eğitim hedefledik.
  • Her tanının grubunu ayırdık. Örn/Dikkat eksikliği, A-Tipik, Down sendromu vs. hepsi ayrı gruplarda.
    Sosyal etkinliği çık ama çok fazla önemsiyoruz. Çünkü biliyoruz ki ;Çocuklarımızın yaş farkına bakılmaksızın ,işte ,okulda,piknikte ,bahçede ,markette,bakkalda,sinemada,gezide kısacası hayatın her alanında hayatı yaşamalı ,hayatın içinde olmalı ,görerek öğrenmeli, sorumluluk vererek ,değerli olduğunu hissettirerek ,hayata kazandırarak ,sevgiyle yoğurarak birey geliştirilmeli ve öğrenmelidir.
  • Kurum içinde her ay olmak şartıyla; her öğrencimiz için ayrı rapor düzenliyoruz.
  • Gelişim düzeyini takip etme, eksik yönler,güçlü yönler nelerdir?
  • Şeffaf eğitim anlayışını benimsedik. Bunu da her sınıfta bulunan ,renkli görüntü veren “KAMERA” SİSTEMİ İLE SAĞLIYORUZ.

Eğitimde feda edilecek kişi yoktur anlayışı ile kurulan Özcenur Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde tamamen bireysel ihtiyaçlara göre program yapıyoruz. Eğitim yapmıyoruz, eğitimi yaşam şekli yapıyoruz.

Uzman kadromuzla El Sanatlarından fizik tedaviye kadar bir çok alanda Bireysel Gelişimi amaçlıyoruz.Dinleyerek değil yaparak uygulayarak öğretiyoruz.Bafra da Rehabilitasyon Merkezinde tek Uzman Psikologla bünyemizde hizmet veriyoruz

Sadece bireyi değil,aileyi kucaklıyoruz. Geniş sınıflarımız ,Oyun parkımızı, ferah binamızı rutin olarak dezenfekte ediyoruz. Özcenura; Sevgi ,sabır mutluluk ve son teknolojiyi alıp Covid 19’u dışarıda bırakıyoruz. Çocuklara kanat takıp gökyüzüne uçurmak istiyoruz.

Gelin bakın kararınızı verin.

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Alparslan Mahallesi Zümrüt Sokak No:22 (Eski Türk Telekom binası )
TEL : 0362 502 75 00
0533 594 41 26
0506 684 41 26

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ