Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

SAMSUN’DA KORONAVİRÜS TABLOSUNDA DURUM VAHİM!

SAMSUN’DA KORONAVİRÜS TABLOSUNDA DURUM VAHİM!

Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, Samsun’da koronavirüs nedeniyle hastanelerde yer olmadığını söyledi

Samsun’da koronavirüs vaka artışının 8 aydaki en yüksek seviyede olduğunu ifade eden Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, “Samsun’daki hastanelerde doluluk oranının yüzde yüze ulaştığını ifade etti.

 

HASTALAR SIRA BEKLİYOR

Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiğimde ağır semptomlu 20 koronavirüs hastasının yatak sırası beklediğine şahit olduğunun altını çizen Çakmak, “Hastanelerde yer yok. Şu anda, ilk zamanlarda yaşanan pik durumumuzun çok daha üstündeyiz” diye konuştu.

KONTROLSÜZ YAŞANIYOR

Samsun’da dikkatsiz ve kontrolsüz bir hayat yaşandığın belirten Çakmak, Samsun’daki hastanelerde doluluk oranı yüzde yüz, yer yok. Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gittiğimde ağır semptomlu 20 koronavirüs hastasının yatak sırası beklediğine şahit oldum. Burada yönetimin ya da çalışanların yapabileceği hiçbir şey yok. Şu anda, ilk zamanlarda yaşanan pik durumumuzun çok daha üstündeyiz. En azından o dönde kontrollü bir hayat vardı. Yakınlarımızı kaybetmek istemiyorsak, kuralları önemsememiz gerekiyor” dedi.

NE HALE GELDİK

Samsun’da bir ayda yaşanan artışın korkutucu olduğunu kaydeden Çakmak, “Maske, mesafe ve hijyen kuralının en az birine uymamazlık bu süreci getirdi. Süreci çok iyi yöneten, sağlık çalışanlarının ve filyasyon ekiplerinin Türkiye ortalamasının üzerinde bir başarı sergileyen bir şehirken ne hale geldik. Sosyal yaşantımızı, uzmanların anlattığı şekilde kontrol altına almamız gerekiyor. Sokağa çıkmazsak ölmeyiz. Fakat kurallara dikkat etmediğimiz için ölüyoruz Samsun’da son bir ayda yaşanan artış düşündürücü. Lütfen halkımız bunları düşünerek, kendilerini korusun” şeklinde konuştu.

SAĞLIK ÇALIŞANI BULAMAYIZ

Samsun’da vatandaşların yanı sıra, sağlık çalışanlarında da koronavirüse yakalanma oranında artış yaşandığını belirten Çakmak, “Şu anda Kovid-19′ yakalanan 10 kişiden biri sağlık çalışanı. Sağlık çalışanları ne kadar korunmaya çalışırsa çalışsın, bunun önüne geçilemiyor. Böyle giderse sağlık çalışanı bulamayız. Nefes alacağımız bir izin zamanımız vardı. Artık onu da kullanamıyoruz. Biz sağlık çalışanlarının özlük hakları için mücadele ederken, şimdi hayatlarından endişe ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: SamsunGazetesi-Merve İLHAN

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ