Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YAŞAR’DAN 10 KASIM MESAJI “O, BİR DESTANDIR, SİLİNMEZ!”

YAŞAR’DAN 10 KASIM MESAJI “O, BİR DESTANDIR, SİLİNMEZ!”

İYİ Parti Samsun Milletvekili ve Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Bedri Yaşar, “Mustafa Kemal ATATÜRK, bir destandır! Ne silinir ne de unutulur” dedi.

Yaşar, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün vefatının 82. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında vefatının 82’inci yılında Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü, rahmet, dua ve minnetle anan Yaşar, “Benden sonra beni benimsemek isteyenler bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse, manevi mirasçılarım olurlar” sözlerini hatırlatarak “ATATÜRK’ün, yokluk ve zorluk içinde yazdığı destansı mücadelelerin ve zaferlerin kıymeti tartışılmazdır. Bu destanları, zaferleri atalarımız unutmadı, biz unutmadık, gelecek nesillerinde asla unutmayacağına, unutturmayacağına olan inancımız tamdır” dedi.

Yaşar’ın mesajında şu ifadeler yer aldı:,

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, hayatı boyunca varlığını Türk varlığına armağan etmiş, halkın kendi kendini yönettiği Cumhuriyet idaresini kurmuş, yaşamı süresince vermiş olduğu mücadelelerle, ülkemizi çağdaş ülkeler seviyesine ulaştırmış bir dünya lideridir.

Devlet adamlığı ve dünya milletlerine örnek olabilecek çalışmaları sadece Türk Milletinin değil tüm dünya devletlerinin saygı duyup örnek aldığı bir başarıdır. Bu anlamda tüm bu miraslara sahip çıkmak, ilelebet korumak da bizim birinci vazifemizdir. ATAmızın verdiği mücadelenin önünde saygıyla eğiliyor, tekrar minnet ve şükranla anıyorum. Ruhu şad olsun”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ