Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BAŞKAN SANDIKÇI’YA SIFIR ATIK ÖDÜLÜ

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ATO Congresium merkezinde düzenlenen “Sıfır Atık ve Belediyeler Kongre ve Ödül Töreni “ne katıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği işbirliğinde düzenlenen törende Canik Belediyesi “Belediyeler için Sıfır Atık Fikir Projesi” yarışmasında ödüle layık görüldü.

‘KALKINMA İLKELERİNE UYGUN ÜRETİM YAPILMASINI DA AMAÇLIYORUZ’

Ülkemizin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve çok sayıda davetlinin katıldığı özel programda ödülünü Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in elinden alan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Böylesi anlamlı bir programda ödüle layık görülmemiz bizi ziyadesiyle mutlu etti.

Saygıdeğer Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan hanımefendinin himayelerinde yürütülen “Sıfır Atık” çalışmaları kapsamında projelendirdiğimiz “Sıfır Atık Köyü” projemizle sadece atıklarımızı yönetmeyi değil, sürdürülebilir kalkınma ilkelerine uygun üretim yapılmasını da amaçlıyoruz. “Çevreyi korumak bir seçenek değil zaruriyettir. “Anlayışı ile sıfır atık ve çevre duyarlılığı konusunda adımlar atıyoruz.

Özellikle çocuklarımızın çevre bilincine sahip olması için gerçekleştirdiğimiz çalışmaları yaygınlaştıracağız. Bizleri ödüle layık gören Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ının değerli eşi Sayın Emine Erdoğan hanımefendiye, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanımız Sayın Fatma Şahin’e teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ