Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

YILMAZ: “EĞİTİM ÇÖZÜM’DE HER ZAMAN YÜZ YÜZE”

Sevgili Okurlarımız…

Bugün Bafra Çözüm Koleji Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Yılmaz kardeşimle Okul ile ilgili son gelişmeleri görüşerek veliler ve öğrenciler için bir röportaj gerçekleştirdik.

Sözü fazla uzatmadan bu faydalı ve bilgili röportajı sizlerle paylaşıyoruz.

Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz: “BAFRA ÇÖZÜM KOLEJİ YÜZ YÜZE VE ONLİNE DERSLERLE EĞİTİM ÖĞRETİME DEVAM EDİYORUZ” dedi.

Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz, “Bafra Çözüm Koleji kampüsümüzde, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından alınan karar doğrultusunda okul öncesi ve 1. sınıflara ek olarak 2, 3, 4, 8 ve 12 sınıflar ile yüz yüze eğitime pür dikkat hijyene de titizlik göstererek devam ediyoruz.

Okulumuz Kampüsünde konusunda uzman öğretmenlerimiz tarafından yüz yüze ders planlamaları, pandemi önlemleri gözetilerek yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

Pandemi önlemlerini okullarında hassasiyetle uyguladıklarını ifade eden Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz, “Uzun bir aradan sonra öğrencilerimizle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Öğrencilerimizin birbiriyle temasını minimum seviyede tutmak için bütün planlamalarımızı yaparak uygulamaya geçtik.

Velilerimizin içi rahat olsun, pandemi önlemleri okullarımızda tam anlamıyla harfiyen uygulanıyor.” dedi.

YILMAZ: “REHBERLİK BÖLÜMÜ KONTROL ALTINDA TUTACAK”

Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz, “ Kampüsümüz de, gerekli hijyen koşullarını sağlayarak “Okulum Temiz” belgesi aldık.

Okulumuz düzenli olarak konusunda uzman elemanlarımız tarafından dezenfekte ediliyor. Bunun yanında Öğrencilerimizin görebileceği alanlara da temizlik, maske ve mesafe kurallarını hatırlatan uyarı panoları da astık.

Bu arada Okul girişlerinde ateş ölçümleri yapılıyor. Öğrencilerimizin sağlığı için alınan tüm önlemler, görevlilerimizin kontrolünde devam edecek.” dedi.

YILMAZ: “BAFRA ÇÖZÜM KOLEJİ’NDE UZAKTAN EĞİTİM KESİNTİSİZ SÜRÜYOR”

Okula gelmeyen öğrenciler için sınıflardan canlı derslere devam edileceğini ifade eden Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Haftalık 30 saat online dersle eğitimle eğitim öğretime devam ediyoruz. Uzaktan eğitim faaliyetlerimizi veli, öğrenci ve okul iş birliğiyle kesintisiz sürdürüyoruz. Küçük yaş gruplarında uzaktan eğitimde dersi başlatma ve derse katılım konusunda hiç kuşkusuz velilerimizin desteği büyük önem taşıyor. “ şeklinde konuştu.

YILMAZ, “ÖĞRENCİLERİMİZİ GELECEĞE EMİN ADIMLARLA HAZIRLIYORUZ”

Bafra Çözüm Koleji Olarak Eğitim ve Öğretime aralıksız devam ettiklerinin de altını çizen Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz şöyle devam etti:

“8. ve 12. sınıflar haftalık diğer ara sınıflar 15 günde bir olmak üzere deneme sınavları ile öğrencilerin gelişim seviyeleri tespit edilmektedir.

Bu sayede Lise Kabul Sınavında yer alan sorular bilgilerin ezber kullanılması öncelikli olmayıp, analitik düşünme ile bilginin hayata uygulanması önceliklidir.

Yenilenen sınav sisteminde 5,6 ve 7.sınıf bilgilerine öğrencilerin hakim olması, 8.sınıfta girecekleri sınav başarısı için önemli bir temel oluşturacaktır.

Bilgilerin 5.sınıf itibariyle öğrenci tarafından eksiksiz öğrenilmesi, öğrencinin üst sınıflardaki akademik başarısını arttırmakta ve Lise Giriş Sınavı hazırlık sürecini kolaylaştırmaktadır.

Bu nedenle Bafra Çözüm Koleji’nde 5.sınıfta başlayıp, 6, 7 ve 8.sınıfta artarak devam eden Lise Geçiş Sistemine Hazırlık Programı uyguluyoruz” dedi.

YILMAZ, “AMACIMIZ ÖĞRENCİLERİMİZE SAĞLAM BİR OKUL ALTYAPISI OLUŞTURULMASIDIR”

Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz sözlerini şöyle sürdürdü:

Bafra Çözüm Koleji okulu olarak Anasınıfımızda tecrübeli kadromuzla pandemi süreci dolayısıyla azaltılmış sınıf mevcutları ile öğrencilerimizin sağlam bir okul altyapısı oluşturulmaktadır.

Peki Bafra Çözüm Koleji olarak Pandemi sürecinde neler yaptık ?

Bafra Çözüm Koleji olarak özellikle içinde bulunduğumuz bu olağanüstü dönemdeki riskleri asgari düzeye indirmek için, tüm hazırlıklarımızı yaptık. Uzman görüşleri ve yurt dışı örneklerini de inceleyerek, sağlık ve hijyen protokollerimizi oluşturduk.
Tüm idari personelimiz ve öğretmenlerimiz protokollerimizde yer alan bilgiler konusunda bilhassa eğitilmiştir.

Öte yandan Öğle yemeklerimiz ve atıştırmalıklarımız, çocuklarımıza özel olarak tecrübeli ellerle hazırlanmaktadır” dedi.

YILMAZ: “BAFRA ÇÖZÜM KOLEJİ OLARAK ‘OKULUM TEMİZ BELGESİ’Nİ ALDIK”

TSE’nin belirlediği, ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’nda yer alan kriterleri yerine getiren Bafra Çözüm Koleji, Türk Standartları Enstitüsü denetimlerinden geçerek “Okulum Temiz Belgesi”ni aldığı İfadelerini vurgulayan
Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz şu mesajları verdi :

Çocuklarımızı okullarıyla biran önce buluşturabilmek amacı içindeyiz . Bu doğrultuda çocuklarımıza sağlıklı bir okul oluşturduğumuzu belgelendirmek bizleri gururlandırmıştır. Bafra’da eğitim öğretim camiasına öncülük etmiş olmaktan dolayı son derece mutluyuz. Hepimizin ortak beklentisi bu salgının son bulması ve okullarımızın biran önce tam kapasite açılmasıdır. ‘‘Okulum Temiz Belgesi’’ alınmasında emeği geçen genel müdürümüze, idarecilerimize, öğretmenlerimize, personelimize, velilerimize ve öğrencilerimize bilhassa ve özellikle teşekkür ederiz.” dedi.

YILMAZ: “BAFRA ÇÖZÜM KOLEJİ OLARAK EĞİTİMİN AKSAMASININ ÖNÜNE GEÇİYORUZ”

Herhangi bir sebeple okula gelemeyen öğrencilerimiz sınıfında işlenen dersi canlı olarak sınıftaymış gibi evinden de takip edebilmektedir.

Bu sayede öğrenci her nerede olursa olsun eğitimin aksamasının önüne geçilmektedir vurgusu yapan Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz şöyle devam etti:

“Koronavirüs ile mücadele kapsamında okula gidemeyen çocuklara uzaktan eğitim veriliyor. Bafra Çözüm Koleji canlı dersler ile fark yaratıyor. Soru-cevap ve ödev takibi sayesinde öğrenciler okulu evlerinde
yaşıyor.

Haftalık ders programını online olarak yürütüyoruz. Öğrencilerin öğretmene soru sormasından ödev takibine kadar birçok aktiviteyi gerçekleştirebiliyor.

Yoklama alındıktan sonra başlayan dersler, sınıfta işlenenden farksız. Öğretmenlerin ödev verip, ödev takibi yaptığı sistem sayesinde öğrenciler sıkılmadan ders takibi yapıyor” dedi.

YILMAZ: “HEDEFİMİZ ÖĞRENCİLERİN KENDİNİ DAHA İYİ TANIMASI VE YETERLİLİKLERİNİN ARTTIRILMASIDIR”

Okulumuzda Eğitim Koçluğu sistemi uygulanmakta olup Öğrencinin kendini daha iyi tanıması ,sahip olduğu meziyetlerin keşfedilmesi ve yeterliliklerinin arttırılması hedeflenmektedir vurgusunu yapan Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti:

” Uyguladığımız Eğitim Koçluğu Sistemi Çocuğun ailede başlayan, örgün eğitim ve sosyal çevreyle devam eden etkileşiminde oluşmuş etiketlerini, kendisinden beklenenleri, ona sağlam bir kariyer sağlamak adına yapılan yanlış uygulamaları bertaraf ederek, öncelikle öğrencinin kendini tanımasına fırsat tanıyan bir faaliyet alanıdır.

Öğrenciye; ‘Ben ailemden ve çevremden bağımsız olarak ne istiyorum, neyi yaparsam mutlu olurum, hangi yeteneklere sahibim, isteğime ulaşmak için nasıl bir yol haritası çizmeliyim? Gibi sorulara cevaplar buldurarak – ki cevabı öğrencinin kendisine buldurmak çok önemlidir- içsel kaynaklarını fark edip, onları hedefine ulaşmak amacıyla daha etkili ve verimli kullanması sürecinde yol arkadaşlığı yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

YILMAZ: “ÖĞRENCİLERİMİZİN EĞİTİM GELİŞİMİ TECRÜBELİ REHBERLİK ÖĞRETMENLERİMİZ TARAFINDAN SÜREKLİ KONTROL EDİLİYOR”

‘Tüm öğrencilerimizin eğitim gelişimi tecrübeli rehberlik öğretmenlerimiz tarafından sürekli bir şekilde kontrol edilmekte sınıf öğretmenleri ve ailelerle birlikte bu gelişim süreci değerlendirilerek başarının arttırılması sağlanmaktadır’ İfadelerini Kullanan Bafra Çözüm Koleji Kurucusu Ramazan Yılmaz konuşmasında şu vurguları yaptı:

“Tüm Öğrencilerimizle en yakın rehberlik öğretmenleri bizzat ilgilenmektedir.

Bu çalışmanın amacı, Öğrencinin bedensel, duygusal, sosyal ve akademik gelişimi
için Tüm öğrencilerimize tecrübeli rehberlik öğretmenlerimiz ile birlikte sürekli kontrol sağlayarak geleceğe sağlam adımlar ile hazırlamaktır.

Bafra Çözüm Koleji Okulu Olarak Bizim için öğrenci ve öğrencilerle ilgili tüm birimler çok önemlidir.” mesajını verdi.

YILMAZ: “BAFRA ÇÖZÜM KOLEJİ OLARAK VELİLERİMİZE VE ÖĞRENCİLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Bafra Çözüm Koleji okulu Kurucusu Ramazan Yılmaz mesajını ve açıklamalarını şu vurgularla noktaladı:

Bafra Çözüm Koleji Okulu Yönetici Kadromuzda Görev alan Başta kurucuları Olmak üzere Şahsım ve Bayram Yılmaz adına, Okul Müdürü, Cafer Koç adına, Lise Müdür Yardımcısı, Fatih Yılmaz adına, İlkokul müdürü, Nihal Uçar adına, İlk ve Ortaokul Müdür Yardımcısı, Bünyamin Bayraktar adına, Mali ve İdari İşler Müdürü, Cansu Gökdemir Kocaman adına, Tüm öğretmen ve çalışanlarımız adına bütün velilerimize ve öğrencilerimize tüm içtenliğimizle teşekkürlerimizi sunuyoruz.” diyerek. ifadelerini noktaladı.

BİZLER DE BU İLİM İRFAN YUVASINI TEBRİK EDİYORUZ

Bizler de Bafra Gazeteciler derneği, Bafra Havadis Haber sitesi, Karadeniz Haber sitesi ve Haber55 Dergisi olarak Eğitim ve Öğretimde bu denli istikrarlı bir şekilde, aynı çizgide hiç sapmadan yollarına devam etmelerinden dolayı Okulun kurucusu Ramazan Yılmaz, Yönetim Kadrosu, Öğretmenler ve tüm personele teşekkür ediyoruz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ