Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

BELEDİYE’DEN SOKAK HAYVANLARINA YAŞAM DESTEĞİ

İlkadım Belediyesi, doğada yaşayan sokak hayvanları için açık alanlara koyulan besleme kaplarını yerleştirmeye devam ediyor. Belediye ekipleri, yoğun çalışma mesaisi arasında olumsuz hava koşullarında doğada yiyecek bulmakta zorlanan hayvanları destek olmaya devam ediyor.

İlkadım Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü beslenme alanlarında uzak yaşam mücadelesi veren can dostlarına destek olmaya devam ediyor. İlk etapta 15 noktayla başlayan uygulama hayvan severlerin desteği ile farklı noktalarda sürüyor. Bu kapsamda çalışmalarına aralıksız devam eden ekipler 5 noktaya modern besleme kaplarını yerleştirdi.

‘HAYVANLARA KARŞI KENDİMİZ SORUMLU HİSSEDİYORUZ’

Aynı şehirde, birlikte yaşadığımız hayvan dostlarımıza karşı kendimizi sorumlu hissediyoruz diyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş;” Onların olumsuz koşullardan etkilenmeden hayatlarını sürdürebilmeleri için çalışıyoruz.

Bu konuda da Hayvan severlerle ortak çalışmaları birlikte koordineli olarak yürütüyoruz. Şimdi onların daha sağlıklı ortamlarda beslenebilmesi için doğal yaşam alanlarına mevsim şartlarında etkilenmeye beslenme kapları koyuyoruz. Biz belediye olarak üzerimize düşen görevi yerine getiriyoruz. Bu noktada hayvan sever vatandaşlarımıza da önemli görevler düşüyor. Bu kapları boş bırakmayalım” diye konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ