Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor

İBRAHİM BÖLÜK: “ERMENİSTAN, AZERBAYCAN’IN TOPRAKLARINDAN ÇEKİLMELİ”

Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Genç İş İnsanı İbrahim BÖLÜK:

“ERMENİSTAN, AZERBAYCAN’IN TOPRAKLARINDAN ÇEKİLMELİ” dedi.

BÖLÜK: “BİZ TÜRKİYE OLARAK ÇAĞRIMIZI YİNELİYORUZ”

Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Genç İş İnsanı İbrahim BÖLÜK:

“Biz Türkiye olarak çağrımızı yineliyoruz. Ermenistan, kardeş Azerbaycan’a yaptığı saldırıları derhal durdurmalıdır ve işgal ettiği Azerbaycan topraklarından çekilmelidir.

Aksi halde Azerbaycan’ın uluslararası hukuktan doğan haklarını savunmak için Türkiye olarak ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız!

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da bu konuda tavrı net. Türkiye, Azerbaycanlı kardeşlerimiz nasıl ve ne şekilde istiyorsa, sonuna kadar Azerbaycan’ın yanındadır.” İfadelerini kullandı.

BÖLÜK: ” AZERBAYCAN’IN KADERİ, BİZİM KADERİMİZDİR”

Berrak Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Genç İş İnsanı İbrahim BÖLÜK Şöyle devam etti:

“Libya ve Doğu Akdeniz’de kuyruk acısı olanların, okyanus ötesinden Türkiye’yi sürecin dışında bırakmaya çalışanların bilmesi gereken şey şudur; Azerbaycan’ın kaderi bizim kaderimizdir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gördük. HDP dışındaki diğer grupların imzası ile Ermenistan’a karşı tepkimizi ortaya koyduk. Bu güçlü destek Hele bu dönemde önemlidir.

Ancak, iç siyaset uğruna, sırf AK Parti karşıtlığı için bazı muhalif vekillerin ve çevrelerin yalan yanlış söylemlerle kamuoyunu yanılttığını, Azerbaycan ve Türkiye’yi uluslararası kamuoyu önünde zor durma düşürme çabasında olduklarını üzülerek gördük.

Bu tür iftiralarla dolu davranışları iyi niyetle açıklamak mümkün değildir. Azerbaycan konusu Türkiye için milli bir meseledir ve milli meselelerde birlik olmak gerekir. Yıllarca üst düzey bürokratlık yapmış bazı kişilerin, millilik çizgisinden bu derece uzaklaştığını görmek son derece üzücüdür.

Türkiye Cumhuriyeti olarak biz hiçbir zaman çatışmadan yana değiliz, sorun barışçıl yöntemlerle çözülsün istiyoruz. Fakat Azerbaycan topraklarına yapılan işgal saldırılarına da boğun eğecek, Azerbaycan’ı yalnız bırakacak değiliz. Azerbaycan ne zaman, hangi konuda bize ihtiyaç duyarsa biz Azerbaycan’ın yanındayız.

Buradan Genç bir İş İnsanı olarak Azeri Kardeşlerimizin bir kez daha şehit olan asker ve sivillerine Allah’tan rahmet, yaralılarına acil şifalar diliyorum.
İki devlet tek millet olan kardeş Azerbaycan halkına selam ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ