Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

BAŞKAN SANDIKÇI’TAN, UZAKTAN EĞİTİME DESTEK!

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,“Öğrencilerin erişimini sağlamak için ilçe genelindeki ücretsiz internet ağını fiber altyapı ile güçlendirdi ve EBA Destek noktası oluşturduk ”dedi.

Uzaktan eğitim sürecinde internet sorunu yaşayan öğrenciler için ilçe genelindeki ücretsiz internet ağını her geçen gün daha da güçlendirerek öğrencilerin kullanımına sunduklarını hatırlatan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Ayrıca teknolojiye erişimi kolaylaştırmak için ulaşımın kolay sağlanabildiği Mevlana Eğitim ve Yaşam Kampüsü içerisinde bulunan Kütüphaneyi EBA Destek noktası haline getirerek öğrencilerin mağdur olmamasını sağladık.

EBA Destek noktası öğrencilere dijital eğitim araçları ve geniş bant internet erişimi sunuyor. Bu alandan evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrenciler faydalanabiliyor. İlçemizin 22 farklı lokasyonda EBA Destek noktası bulunuyor ”dedi.

‘EBA SİSTEMİNE ERİŞİM İNTERNET ÜZERİNDEN SAĞLANABİLİYOR’

EBA sistemi Covid-19 salgını nedeniyle eğitimlerine uzaktan eğitim modeli ile evlerinde devam etmek durumunda kalan öğrenciler için Milli Eğitim Bakanlığınca geliştirildiğini aktaran Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,” Öğretmenlerin canlı olarak ders anlattığı Eba sistemine erişim internet üzerinden sağlanabiliyor.

İnternete ulaşma sorunu yaşayan öğrenciler için ilçe genelinde 19 noktada 25 sektörle antenler ile 11 merkez mahallede erişim sağlanabilen ücretsiz internet ağını güçlendirerek öğrencilerin istifadesine sunduk.

Cep telefonlarından veya bilgisayarlarından internete bağlanan öğrenciler TC Kimlik Numaraları ile abone olduktan sonra telefonlarına gelen şifle ile evlerinde Canik Belediyesinin internet hizmetinden ücretsiz faydalanabilecekler ”diye konuştu.

‘MAHALLEMİZİN KAPSAMA ALANINA GİRMESİNİ SAĞLADIK’

Evlerinde interneti olmayan öğrencilerin uzaktan eğitim sürecinde mağduriyet yaşamamasını arzu ettiklerini ifade eden Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı; “ Bu süreçte ilçemizdeki hiçbir öğrencinin uzaktan eğitime erişim noktasında sıkıntı yaşamasını istemiyoruz.

Bu nedenle ilçemizde mevcutta bulunan verici sayısını artırıp internet ağını da güçlendirerek daha fazla mahallemizin kapsama alanına girmesini sağladık. Bu sayede evlerinde interneti olmayan veya kota sorunu yaşayan öğrencilerimiz Belediyemizin ücretsiz internet hizmetinden faydalanarak derslerine katılabilecek. Bunun yanında ayrıca Canik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce ilçemizde 21 farklı okulda EBA Destek noktası oluşturulmuştuk ”şeklinde konuştu.

‘EL ELE VEREREK HEP BİRLİKTE SORUNSUZ ATLATACAĞIZ’

Canik Belediyesi olarak öğrencilerin yoğun olarak kullandığı birçok mahallere hitap eden ve ulaşımın kolay sağlandığı Mevlana Eğitim ve Yaşam Kampüsümüzde bulunan Kütüphane de EBA destek noktası oluşturarak sayısı 22’ye çıkardıklarını vurgulayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Bu alan da pandemi tedbirlerine uygun bir şekilde hareket edilerek yığılma olması engelleniyor.

Ayrıca diğer tüm kurumlarımızda olduğu gibi burada da gereken dezenfekte çalışmalarını yapıyor, hijyen şartlarını sağlıyoruz. Çocuklarımız için zor olan bu süreci, velilerimiz, öğretmenlerimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüzle el ele vererek hep birlikte sorunsuz atlatacağız.

Çocuklarımızın sağlığı her şeyden daha önemli. İnşallah bu zor günleri geride bırakıp sağlıklı günlerde buluşacağız ”dedi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ