Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

Jandarma’dan Dev Uyuşturucu Operasyonu

Trabzon İl Jandarma Komutanlığınca, 18 Ağustos 2020 günü Ortahisar ilçesinde, (3) şüpheli şahsın “6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanununa Muhalefet” yaptıklarına dair suçluları yakalamaya yönelik yapılan araştırmada; sahte olduğu değerlendirilen çeşitli markalarda deterjan ürünlerini piyasa sürecekleri bilgisine ulaşılmıştır. (3) şüpheli şahsın içinde bulunduğu minibüs durdurularak yapılan aramada; her biri 10’ ar kilogramlık olan paketlerden (270) adet çeşitli markalarda sahte deterjan ele geçirilmiştir.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheli şahıslar adli makamlara sevk edilerek haklarında gerekli işlemlere başlanmıştır.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığınca; 23 Ağustos 2020 günü, Akçaabat ilçesinde “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” yapıldığına dair suçluları yakalamaya yönelik yapılan araştırma neticesinde (1) şüpheli şahsa ait ev ve eklentilerinde Narkotik Arama Köpeğinin katılımı ile yapılan aramada; (38) gr esrar/tütün karışımı, (4) gr kubar esrar, (45) kök kenevir bitkisi ile birlikte kenevir tohumu ve uyuşturucu madde satışında kullandığı değerlendirilen bol miktarda kilitli poşet ele geçirilmiştir.
Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilerek hakkında gerekli işlemlere başlanmıştır.

Trabzon İl Jandarma Komutanlığınca; 07 Eylül 2020 günü Ortahisar ilçesinde “Haberleşme Ve Enerji Nakil Kablosu Hırsızlığı” yapıldığına dair alınan ihbar üzerine yapılan araştırmada yol kenarında bulunan Türk Telekom’a ait yaklaşık 80 metre uzunluğunda telefon kablosunun kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce kesilmek sureti ile çalındığı tespit edilmiştir. Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından yapılan araştırmada; (1) şüpheli şahıs ile olayda kullanılan araç ve (15,6) kg çalıntı bakır kablonun 580 TL karşılığında satıldığı hurdacı tespit edilmiştir.

Cumhuriyet Savcısının talimatı ile şüpheli şahıs adli makamlara sevk edilerek hakkında gerekli işlemlere başlanmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur. 09.09.2020

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ