Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

DR. HASAN ŞEKERCİOĞLU: “ÖZEL MEDİBAFRA HASTANESİ NORMALLEŞME SÜRECİNE HAZIR”

İBRAHİM ALAÇAMLI ÖZEL HABER

Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni normalleşme adımlarını açıklamasının ardından Özel MediBafra Hastanesinde de yeni normalleşme dönemi çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Türkiye’deki sağlık alt yapısının iyi olması ve corona virüsü vaka sayılarının azalmasının ardından geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni normalleşme planı takvimini açıkladı. 1 Haziran’dan itibaren hastanelerde uygulanan salgın tedbirlerinin gevşetilmesinin planlanmasının ardından Özel MediBafra Hastanesinde de yeni normalleşme adımları atılmaya başlandı.

Hastanedeki yeni normalleşme çalışmaları hakkında bilgi veren Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU, 1 Haziran itibariyle polikliniklerde eskisi kadar yoğun olmayacak şekilde hasta bakmaya başlayacaklarını söyledi. Bekleyemeyecek durumda olan hastaların ameliyatının yapılmaya başlanacağını belirten Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU,  sağlık hizmetlerinin hız kesmeden devam ettiğini ifade etti.

 

DR.HASAN ŞEKERCİOĞLU: ‘YENİ DÖNEME BAŞLIYORUZ’

Corona virüsü ile mücadelede Özel MediBafra Hastanesinde yeni normalleşme sürecine geçmeye başladıklarını anlatan Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU, “Özellikle 1 Haziran itibariyle eskisi gibi yoğunluk olmasa da muhakkak hasta sayısını azaltarak sosyal mesafe kurallarına ve maske takma kurallarına uyarak yavaş yavaş yeni bir döneme başlıyoruz.

Corona virüsü döneminde gelen hastaların hiçbirine bakmama durumumuz olmadı. Sağlık Bakanlığı’nın önerisiyle ertelenebilecek hemen hemen her şeyi erteledik. Ama hastanemize müracaat edip tedavi olmak isteyen herkesin tedavisini yaptık. Pandemi hastanesi seviyesinde çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Özel MediBafra Hastanesi olarak çok fazla önlem almıştık. Çok sayıda yatak kapasitesi ayırmıştık. Şu an geldiğimiz durumda bu yatak kapasitesi yine hastalarımız için ayrılacak şekilde devam edecek. Diğer kısımları da normal hastalar için açacağız” diye konuştu.

 

DR.HASAN ŞEKERCİOĞLU: “POLİKLİNİK HİZMETLERİ VE AMELİYATLAR DEVAM EDECEK”

Corona virüsü süresince polikliniklerde hasta kabulü yaptıklarını belirten Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU, “Bu süreçten sonra bir miktar daha artırıp eskisi gibi yoğun olmayacak şekilde hasta kabulüne devam edeceğiz. 1 Haziran itibarıyla artık bekleyemeyecek durumda olan hastaların ameliyatlarına devam edeceğiz” diye konuştu.

 

DR.HASAN ŞEKERCİOĞLU: ‘GEREKİRSE BÜTÜN YATAKLARI AYIRABİLİRİZ’

Özel MediBafra Hastanesi olarak ikinci bir dalgaya hazırlıklı olduklarını söyleyen Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU, “Pandemi olayları belki 100 yılda bir olacak bir şey. 1920’lerde İspanyol gribi oluşmuş. Şimdi 2020’de Covid-19 salgını geldi. Aslında hiçbir hastane bu salgına hazır değildi. Ama biz bu süreci yaşayıp 2 aylık pandemi sürecini geçirdikten sonra bundan sonra olabilecek bu tip salgında hastanemiz eskisinden çok daha hızlı bir şekilde yeniden organize olup çok rahatlıkla hizmet verebilir.

Zaten ülkemizin sağlık alt yapısı çok uygun.” diye konuştu.

 

DR.HASAN ŞEKERCİOĞLU: ‘EN YÜKSEK DÜZEYDE HİZMET VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ’

Türkiye’deki sağlık alt yapısının diğer ülkelere göre çok iyi ve başarılı olduğunu vurgulayan Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi, Dahiliye Uzmanı Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU,

“Şu ana kadar geldiğimiz süreci çok iyi geçirdik. Türkiye’de sağlık alt yapısının çok iyi olması, ki bu sürece bizim gibi üniversite hastaneleri de çok ciddi destek verdi. Bu süreçte halkımıza gerçekten çok iyi hizmet verildi.

Zaten hasta sayımızın azalması, ölüm oranlarının düşüklüğü, yoğun bakımlarda hastalara bakılma ve hizmet kalitesi olarak bakıldığında aslında tüm dünyanın bu süreci gördüğünü düşünüyorum. Bundan sonra da sadece yine Covid-19 hastalarına değil, bütün hastalarımıza en yüksek düzeyde hizmet vermeye devam edeceğiz. Yeni bir salgın döneminde de Özel MediBafra Hastanesi burada ve elinden geleni son noktasına kadar yapacaktır” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ