Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

BAŞKAN SANDIKÇI:‘HER CANLININ HİZMETİNDEYİZ’

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Salgın hastalığı önlemeye yönelik çalışmalarının yanında, sahipsiz sokak hayvanlarının beslenme ve tedavilerine yönelik çalışmaları da sürdürüyoruz ”dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Salgın hastalığı önlemeye yönelik çalışmalarının yanında, sahipsiz sokak hayvanlarının beslenme ve tedavilerine yönelik çalışmaları da sürdürüyoruz ”dedi.

Canik Belediyesi tüm dünyada gündem olan, ölümlere neden olan salgın hastalıkla mücadele ederken, sokaklarda yaşayan can dostları da ihmal etmedikleri vurgulayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Ekiplerimiz ilçe sınırları içerisinde bulunan sahipsiz ve başıboş hayvanların öncelikle düzenli bir şekilde beslenmelerini sağlıyor. Bunun yanı sıra yaralanmış, güçten düşmüş, uyuz veya başka bir hastalığa maruz kalmış, sokak hayvanları belediye bünyesindeki veteriner hekim tarafından ön müdahale yapılarak, Büyükşehir Belediyesi barınağına teslim ediliyor. Barınakta gerekli müdahale yapılıp, hayvanlar normal sağlığına döndükten sonra tekrar yaşam alanına bırakılıyor ”dedi.

CAN DOSTLARIMIZ SAHİPSİZ DEĞİL
Sokak hayvanlarını hiçbir şartta sahipsiz bırakmadıklarını belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı,“ Salgın hastalığın yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalarımızı sürdürürken sokak hayvanlarımızı da unutmuyoruz. Can dostlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye yönelik çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Ekiplerimiz can dostlarımız için, ilçemizin dört bir yanına düzenli olarak yiyecek ve su bırakarak beslenme ihtiyaçları karşılanıyor. Can dostlarımızın beslenme ihtiyaçlarının yanında, yaralanan veya başka bir hastalığa maruz kalanlar, belediyemiz bünyesindeki veteriner hekim tarafından gerekli tedavileri de yapılarak sağlıklı bir şekilde yaşam alanlarına bırakılıyor. Onların da bir can taşıdığı bilinciyle, can dostlarımıza sahip çıkmaya, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını gidermeye devam edeceğiz. Hiçbir canlının zor şartlarda kalmasına gönlümüz razı olmaz, belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Gelin hep birlikte sokak hayvanlarımıza sahip çıkalım. Havaların ısınmasıyla birlikte can dostlarımızın açlık, susuzluk çekmemesi için kapılarımızın önüne birer kap su ve mama bırakarak yaşamlarını kolaylaştıralım ”şeklinde konuştu.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ