Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ORHAN KIRCALI: ‘YAKAKENT VE ALAÇAM’I DOĞALGAZA KAVUŞTURUYORUZ’

İBRAHİM ALAÇAMLI ÖZEL HABER

Sevgili okurlarımız…

Bafralı hemşerimiz, Samsun Milletvekilimiz, yöremizin evladı Av. Orhan KIRCALI ile zaman zaman bir araya gelemesek te, telefonla yöremiz ve bölgemizle ilgili bilgi alış verişinde bulunuyoruz.

Dün gece sayın Vekilimiz ile yine uzun uzadıya bilgi alışverişinde bulunduk.

Sayın vekilimizden edindiğim bilgileri hiç kuşkusuz ki, saygı değer halkımızla paylaşmak bizim başlıca görevimizdir.

Sayın Vekilimiz Orhan KIRCALI, 19 Mayıs Etkinlikleri ile ilgili hem Samsun’da hem de Bafra’mızda 3 gün süre ile kalarak Bafralılarla görüşme fırsatı da bulmuş oldu.

Şimdi sizlere Sayın KIRCALI ile ilgili yaptığım söyleşiyi paylaşmak istiyorum…

Ak Parti Samsun Milletvekili , Adalet komisyonu üyesi ve Türkiye –  Şili Parlementerler arası dostluk grubu başkanı Av. Orhan Kırcalı önemli açıklamalar yaptı. Vekil Kırcalı “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde korona virüsü salgınıyla mücadelede Dünya’da en başarılı ülkelerin başında geliyoruz. Bu süreçte başta sağlık bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere , bakanlarımız , sağlık çalışanlarımız , güvenlik görevlilerimiz , kamu çalışanlarımız , veli , kaymakam ve belediye başkanlarımız ile devletimizin tüm kurumları iş birliği ve koordinasyon içinde çok önemli bir mücadele yürütüyor. Türk milleti olarak bu mücadelede birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Bu mücadeleden birlikte başarıyla çıkacağız. Bu mücadelede emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum. Vefat edenlere Allah’tan rahmet , hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Kontrollü ve sosyal hayat süreci yaşıyoruz. Bu süreçten normalleşmeye geçene kadar sosyal mesafe , maske takma ve hijyen kurallarını uygulamamız gerekir. Sağlımız , her şeyin başında tutmamız gerekir.” dedi.

 

SAMSUN OLARAK BİR VE BERABERİZ

Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı açıklamalarına şu şekilde devam etti:” Başarının anahtarı, hizmetin yolu birlik ve beraberlik içinde olmaktır. Samsun Milletvekilleri olarak genel başkan yardımcımız Çiğdem Karaaslan başta olmak üzerinde bir ve beraberiz. Her konuda istişare içindeyiz. Samsun ve 17. ilçemiz için çalışıyoruz. Bu birlik ve beraberlik il , ilçe başkanlarımız , yönetim kurulu üyemiz , Kadın ve gençlik Kolları başkanlarımız ile yönetim kurumu üyelerimiz , belediye başkalarımız ve meclis üyelerimizle birlikte bir güzellik oluşturmaktadır. Bununla birlikte başta velimiz , kaymaklarımız ve devlet kurumlarımız aynı anlayış içinde çalışıyoruz. Samsuna ve insanlarımız olan hizmet sevdamız bu birlikteliği gerektirmektedir.” dedi.

 

BAFRA – ALAÇAM YAKAKENT ARASI AYDINLATMA ÇALIŞMASI YAPIYORUZ.

Ak Parti Samsun Milletvekili Av. Orhan Kırcalı önemli bir çalışma hakkında da bilgiler vererek şunları söyledi: ”Bilindiği gibi daha önce Samsun – 19 Mayıs ilçemiz arası karayolu ışıklandırılması yapılmıştı. Bu çalışmadan sonra ise 19 Mayıs – Bafra arası karayolu aydınlatma çalışmasını başlatmış ve bitirmiştik. Şimdi Bafra Alaçam ve Yakakent arası ışıklandırma çalışmaları için gayret ediyoruz. Samsun olarak birlik ve beraberlik içinde bu hizmetinde inşallah hemşerilerimize getireceğiz.” Dedi.

 

YAKAKENT DOĞALGAZA KAVUŞUYOR

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı Yakakent için doğalgaz müjdesi verdi. Vekil KIRCALI şunları söyledi: “Alaçam ve Yakakent ilçelerimiz için doğalgaz çalışmalarını hazine ve maliye bakanımız Sayın Berat Albayraklı’nın Enerji bakanı olduğu dönemde başlattık. 11 Görüşme yaparak konuyu arz ettik. Çok duyarlı ve olumlu yaklaştılar. Bunun özerine Alaçam ve Yakakent belediye başkanlarımız ile görüşerek birer çalışma dosyaları hazırlamalarını istedik. Bu iki güzel ve verimli dosyayı bakanımız Sayın Berat Albayrak beye sunduk. Önce Alaçamda çalışmalara başladı. Şimdi Yakakent ilçemizde çalışmalar başlayacak , ihaleyi alan Akmercan Dirmesi malzemeleri Yakakentimize getirdi. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’la , Sayın Bakanımız Berat Albayrak’la ve Bakanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Alaçam eski belediye başkanımız Hadi Uyar , mevcut başkanımız İlyas Acar ve Yakakent Belediye başkanımız Hüseyin Kıyma’yla çok değerli katkıları ve hizmetleri için teşekkür ediyorum. Samsun’umuz ve ilçelerimiz çevre dostu , kolaylıklar sağlayan , temiz ve ekonomik bir yakıt olan doğal gaza kavuşmaya devam edecektir. Samsun Milletvekilleri olarak her konuda olduğu gibi doğalgaz konusunda birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak böyle önemli hizmetleri ilçelerimize kazandırıyoruz.

 

BAFRA TOFAŞ KAVŞAĞI SON AŞAMADA.

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı “Bafra Tofaş Kavşağı son aşamaya geldi”. Açıklamasıyla , Bafra’nın önemli bir probleminin sona ereceğini açıkladı. Vekil Kırcalı şunları söyledi “Bir önceki ulaştırma ve altyapı bakanımız Sayın Mehmet Cahit Turhan döneminde başlayan çalışmalar şimdiki bakanımız Adil Karaismailoğlu ile devam etmektedir. Bu bölgedeki problemi çözmeye kararlıyız. İnşallah bu problem tarih olacak insanlarımız rahatlayacaktır.” dedi.

 

CUMHURBAŞKANIMIZ BİR DÜNYA LİDERİDİR

Ak Parti Samsun Milletvekili Orhan Kırcalı açıklamalarına şöyle devam etti: “Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan Dünya siyasetinde belirleyicidir. Kafkaslardan Suriye’ye , Irak’tan Libya’ya kadar Türkiye’nin ve Türk milletinin menfaatleri neyi gerektiriyorsa terör ile mücadeleden , ekonomiye – siyasetten dış politikaya kadar kararlılıkla yapmaktadır. Tüm mazlumların umudu ve sesi olmaktadır. Gece ve gündüz demeden aziz milletimize hizmet etmektedir. Ak Parti kadroları sadakatle emrinde ve hizmetindedir. Dün sağlığa niye bu kadar yatırım yapıyor , şehir hastalarını niye koruyor , eğitime , ulaşıma bu kadar yatırım olmaz diyenler bu hizmetlerin insanlarımıza ve ülkemize sağlıktan – güvenliğe gördüklerine inanıyorum.” dedi.

 

CUMHUR İTTİFAKINA TEŞEKKÜR

Ak Parti Orhan Kırcalı açıklamalarında Cumhur İttifakına teşekkür ederek şunları söyledi: “Türkiye 15 Temmuzda FETÖ ihaneti yaşadı. Ülkemiz bir bakıma işgal edilmek istendi. Bu hain darbe girişimine karşı Cumhurbaşkanımız ve Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde milletimize karşı darbe yaparak devletine ve idaresine sahip çıkmıştır. Yani kapı ruhuyla başlayan Cumhur İttifakı ülkemiz ve milletimiz için bir büyük güçtür. Devletimizin bekası için her milli meselede birlik ve beraberliğe sahip çıkan MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli , MHP kadroları , ülkücü arkadaşlarımıza ve kardeşlerimize çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu vesileyle tüm hemşerilerimin , milletimin ve İslam aleminin Mübarek Ramazan Bayramlarını kutluyor , sağlıklı , mutluluklar ve huzur içinde nice bayramlar diliyorum.” dedi.

Sayın Vekilimiz Orhan KIRCALI kardeşime, vermiş olduğu üstün hizmetlerden dolayı, kendisine başarılı çalışmalar temenni ederim.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ