Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI YAKAKENTTE COŞKUYLA KUTLANDI

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI YAKAKENTTE COŞKUYLA KUTLANDI

Dün, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Yakakent müthiş gösterilere tanık oldu.

BafraHavadis Haber Sitesi, Haber55 Dergisi ve Karadeniz Haber İnternet sitelsi Yakakent temsilcisi KÖKSAL BAŞ, dün Yakakent’te coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliklerine katıldı.

19 Mayıs Atatürk’ Anma Gençlik ve Spor Bayramında Yakakent en coşkulu günlerinden birini yaşadı. Karada resmi araçlar, denizde balıkçılar ve evlerinde vatandaşlar hep birlikte coşkulu bir şekilde bayram kutlamasına katılım sağlandı..

Yakakent Kaymakamlığı Yakakent Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından organize edilen bayram kutlamalarına Yakakent Belediyesi, İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Amirliği,İlçe Toplum Sağlığı merkezi,Sosyal Yardımlaşma derneği personeli ve araçlarıda eşlik etti.

Yakakent’in köklü bir deniz kültürü olduğunu bir kez daha gösteren Liman Başkanlığına bağlı Balıkçı teknleleride Törene Denizden katılım sağladı.

Sabah Yakakent Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü personeli tarafından Cumhuriyet anıtına Çelenk koyma töreni ile başlayan bayram kutlamaları Yakakent Kaymakamı Fatih EROĞLU ve Yakakent Belediye Başkanı Hüseyin KIYMA tarafından İlçe sakinlerine bayrak dağıtılması ile devam etti.

19 Mayıs nedeniyle bir açıklama yapan Yakakent Belediye Başkanı günün anlam ve önemiyle ilgili şu ifadelere yer verdi;

“Şanlı bayrağımızın bağımsız bir şekilde dalgalanması için 101 yıl önce özgürlük mücadelesini başlatan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve tüm kahramanlarımıza minnettarız. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını, Korona (Covit-19) salgını kısıtlama nedeniyle evlerinde kutlayan vatandaşlarımıza, Kaymakamımız Fatih Eroğlu, İlçe Başkanımız Saliha Korkmaz , Meclis üyelerimiz ve Belediye personelimiz ile birlikte ilçe merkezinde bayrak dağıtımı yaptık.

İlçemizde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarında bizleri yalnız bırakmayan evlerinin balkonlarında, Türk Bayrakları ile kutlamalara katılan tüm Yakakentli hemşerilerimize teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

 

HABER: KÖKSAL BAŞ
Yakakent Temsilcisi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ