Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

METİN GENÇÇAKIR’DAN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

METİN GENÇÇAKIR’DAN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

Bafra Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı ve Şoförler Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR, 19 Mayıs ve Kadir gecesi nedeniyle bir mesaj yayınladı.

GENÇÇAKIR, “Kurtuluştan kuruluşa onurla yürüdüğümüz bağımsızlık yolunda, Türkiye Cumhuriyeti’ni Ata’mızın emanet ettiği gençlerle birlikte geleceğe güvenle taşıyacağız.” ifadesini kullandı.

Metin GENÇÇAKIR, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün inançla, sabırla, özveriyle başaracağına inanarak çıktığı yolda, yılmadan yürüyen bir Cumhuriyet neferi olarak, ulusal kurtuluş mücadelesinin başlangıcının 101. yıl dönümünde, kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun’da olmaktan gurur duyduğunu belirtti.

Bugünü anlamak için Atatürk’ün işgal altındaki Anadolu’nun tam bağımsızlığını kazanması ve bu zaferi Cumhuriyetle taçlandırmasına bakmanın yeterli olacağını vurgulayan GENÇÇAKIR, “Vatan sevgisi ve kurtuluşa olan inançla işgalcilere, işgalcilere destek veren manda ve himayecilere, vatanı satan işbirlikçilere geçit vermeyen Atatürk’ün bizlere emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.” ifadesini kullandı.

19 Mayıs 1919’un her türlü zorluğa rağmen vazgeçmemenin, inancın, kararlılığın, tam bağımsız bir ülke sevdasının adı olduğunu belirten Metin GENÇÇAKIR, Türk milletini tam bağımsız bir Cumhuriyete kavuşturan uzun ve zorlu mücadelenin başlangıcının 19 Mayıs 1919 olduğunu ifade etti.

GENÇÇAKIR, bir milletin uyanış destanı ve dünyanın dört bir yanındaki halklara örnek olan bu mücadelenin başarısının, her köşesi işgal altında olan vatanın, yoksul bırakılmış halkın Mustafa Kemal Atatürk’e sarsılmaz inancının ve bağlılığının eseri olduğunu vurguladı.

Metin GENÇÇAKIR, şunları kaydetti:

“Kurtuluştan kuruluşa onurla yürüdüğümüz bağımsızlık yolunda, Türkiye Cumhuriyeti’ni Ata’mızın emanet ettiği gençlerle birlikte geleceğe güvenle taşıyacağız. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygıyla anıyor, Anadolu’nun isimsiz kahramanlarının aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’mız kutlu olsun.”

Bafra Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı ve Şoförler Otomobilciler Odası Başkanı Metin GENÇÇAKIR, Kadir Gecesi münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

GENÇÇAKIR, mesajında şunları kaydetti:

“Halkımızın huzur içinde geçirdiği Ramazan ayının bu son günlerinde, bin aydan daha hayırlı olan, Kadir Gecesi’ni idrak etmenin sevinç ve mutluluğunu yaşamaktayız.

Mükâfatların sınırsız olarak verildiği, kalplerin, duygu ve davranışların her türlü kötülükten arındığı, sevginin herkesi kucaklaması için yeni adımlar atma imkanının bulunduğu Kadir Gecesinin, birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayım.

Bu mübarek gecede, ülkemizde ve tüm dünyada sevginin, hoşgörünün ve huzurun hakim olması en büyük arzumuzdur.

Bu duygularla tüm halkımızın Kadir Gecesi’ni kutlar, bu özel gecenin ülkemize, İslam alemine ve bütün insanlığa iyilikler, güzellikler ve hayırlar getirmesini temenni ederim.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ