Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

ERKAN PİŞKİN’DEN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

ERKAN PİŞKİN’DEN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

Mali Müşavir Erkan PİŞKİN, 19 Mayıs nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Erkan PİŞKİN, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın 101. yıldönümü münasebetiyle yayınladığı mesajında, şu görüşlere yer verdi:

“Büyük Türk Milliyetçisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkmasıyla birlikte milli mücadele ruhu şaha kalkmış, işgale ve sömürülmeye yüz tutmuş bir devletin talihi değişmiştir.

Milletimiz, sömürgeci güçlerin dayattığı ve tutsaklığı esas alan bağımlı ve onursuz bir geleceği Samsun’dan itibaren reddetmiştir. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda atılan adımların 100. Yıldönümünü gururla bir kez daha idrak ediyoruz.

Bu vesileyle yüce Türk Milletinin ve gençlerimizin Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en içten dileklerimle tebrik ediyorum.

Ayrıca 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak milli doğruluşun başını çeken başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, kurtuluş mücadelemizin her safhasında pay ve katkısı bulunan kahramanlarımıza ve şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Mali Müşavir Erkan PİŞKİN, Kadir gecesinin Türk-İslam alemi üzerinde dolaşan kanlı tezgahların son bulmasına vesile olmasını diledi.

Erkan PİŞKİN, Kadir gecesi nedeniyle yaptığı açıklamada, Müslümanlara yapılan saldırılara değinerek,

“Bu hikmet dolu kutsal günleri ve geceleri yaşadığımız şu günlerde, Türk-İslam aleminin üzerinde dolaşan musibetler, kanlı tezgahlar ve insanlıkla izah edilemeyecek mezalimler hepimizi derinden yaralamaktadır” ifadelerine yer verdi.

Kadir gecesinin esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı olduğunu bildiren Erkan PİŞKİN, şunları kaydetti:

“Bin aydan daha hayırlı olduğu yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de müjdelenen mübarek Kadir gecesine kavuşmuş bulunmaktayız.

Manevi lütuf ve bereket kapılarının ardına kadar açık olduğu bu müstesna ve muazzez gecenin, yolumuzu ve ruhumuzu hidayet ışığıyla buluşturması en büyük dileğimizdir.

Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan mübarek Ramazan ayının içinde dualarla karşıladığımız Kadir gecesi hepimiz açısından vazgeçilmez önem ve değerdedir.

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim bu kutlu gecede inmeye başlamış ve yeryüzü böylelikle ilahi nimet ve nurla taltif edilmiştir.

Bundan dolayıdır ki, Kadir gecesi esenlik, huzur ve müjdelerle dolu manevi bir zamanın adı ve mesajıdır.

Bu vesile ile Bafralı hemşerilerimin ve Tüm İslam Aleminin Kadir Gecesini kutluyorum” ifadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ