Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

DR. İSMAİL KADIOĞLU’NDAN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

DR. İSMAİL KADIOĞLU’NDAN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail KADIOĞLU, 19 Mayıs ve Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KADIOĞLU mesajında;

“19 Mayıs 1919 tarihinde Mustafa Kemal Paşa’nın Dokuzuncu Ordu Birlikleri Müfettişliği Karargâhı ile birlikte Samsun’a çıktığı günün 101. yıl dönümünü millî bayram olarak kutlarken, yüce önderimizi ve onun silah arkadaşlarını rahmetle ve şükranla anıyoruz.
Osmanlı ülkesinin içinde bulunduğu son derecede ağır şartlar altında Anadolu’ya geçmek, Millî Mücadele’yi Anadolu’dan başlatmak düşüncesinin prensip olarak uygulamaya konulduğu ortamda, Samsun ve çevresinin şartları bütün kıyı şehir ve kasabalarının durumundan farklı değildi.

Osmanlı Hükümeti’nin, düşmanın isteklerine karşı koyamadığı, İzmir’in işgalinin ülke genelinde hüzün ve elem yarattığı günlerde Atatürk’ün Samsun’a çıkışı resmî görevinin ötesinde memleket ve millete karşı hissettiği vicdani bir sorumluluktu. Nitekim resmî görevler sonlandırılabilirdi, fakat vicdani görev hayat boyunca devam ederdi.

19 Mayıs, ilhamını Çanakkale kahramanlığından alan Millî Mücadele’nin başlangıcı, Nutuk’un ilk cümlesi, Atatürk’ün benimsediği doğum günü ve aynı zamanda millî bayramlarımızdan biridir.

Atatürk’ün Kuzey ve Kuzey Doğu Anadolu gezisi sırasında, beş yıl sonra 20-24 Eylül 1924 tarihlerindeki Samsun ziyaretleri esnasında 19 Mayıs, basın başta olmak üzere her tarafta heyecanla anılmış, beş altın günün beş yılın hasretini dindirdiği vurgusu yapılmıştı.
1926 yılından itibaren Gazi Günü olarak kutlanan 19 Mayıs, 1938’de millî bayramlarımız arasında yerini almıştır. Samsunlular o günkü heyecanı, saygı ve sevgiyi bugün de yaşamaktadırlar.

Bu vesile ile 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızın bütün milletimize kutlu olmasını diliyorum.” İfadelerini kullandı.

Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Uzman Doktor İsmail Kadıoğlu, bin aydan daha hayırlı mübarek Kadir Gecesi dolayısıyla mesaj yayımladı.

Ramazan Ayı içinde idrak edilen ve insan hayatının yaşayabileceği en kıymetli gün ve gecelerden biri olarak gösterilen, Kadir Gecesi için Özel MediBafra Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı, Uzman Doktor İsmail Kadıoğlu, mesajında şunları kaydetti:

“Ramazan Ayı’nı yaşadığımız şu günler, hepimize sabrı ve sahip olduklarımıza dair farkındalığı tekrar hatırlatarak bu mukaddes geceye ulaştırdı.

Bu önemli gece vesilesiyle, Ramazan Ayındaki sevgi ve dayanışma ikliminin yılın diğer aylarında da devamını dilerim.

Mübarek Kadir Gecesinde tüm dualarınızın ve ibadetlerinizin kabul olmasını temenni eder, dualarınızda buluşmak umuduyla, iki cihanda saadetler dilerim.” Dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ