Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

DR. HASAN ŞEKERCİOĞLU’NDAN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

DR. HASAN ŞEKERCİOĞLU’NDAN 19 MAYIS VE KADİR GECESİ MESAJI

Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi Dahiliye Uzmanı Doktor Hasan ŞEKERCİOĞLU, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı ve Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

ŞEKERCİOĞLU mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milli mücadelenin başladığı tarih olan 19 Mayıs 1919, bir milletin uyanışının ve millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kurulmasının sembolü, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri, “Gençlik ve Spor Bayramı” dır.
Gençlik, bir milletin geleceğidir. Gençlere değer veren, onları en iyi şekilde yetiştirerek, yarınlara hazırlayan

milletler, geleceğe güvenle bakabilirler.
Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından, var olmanın ve gelişmenin ancak iyi eğitim almış, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacağına inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Gençler, cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz almakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız. Ey yükselen yeni nesil, gelecek sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk; onu yükseltecek ve sürdürecek sizsiniz” sözleriyle gençliğe verdiği önemi ifade etmiştir.

Bizlere emanet edilen vatanımızı bütün güzellikleriyle, milli ve manevi zenginlikleriyle gelecek kuşaklara teslim etmek de tüm gençlerimizin en başta gelen görev ve sorumluluğudur. Türk Milleti’nin tüm bireyleri, birlik ve beraberlik duyguları içinde söz konusu görevi sonsuza kadar kararlılıkla yerine getireceğine inancımız tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını kutluyorum.” Dedi.

Özel MediBafra Hastanesi Başhekimi Dahiliye Uzmanı Doktor Hasan ŞEKERCİOĞLU, “Kadir Gecesi” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Dr. Hasan ŞEKERCİOĞLU mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Ramazan-ı Şerifi uğurlamaya hazırlandığımız şu günlerde Kadir Gecesine kavuşmanın huzuru ve mutluluğu içerisindeyiz.

Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi, Kur’an’ın Allah tarafından Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) vahyedilmeye başladığı gecedir.

Bu gece gönüllerin huzur bulduğu, dua ve yakarışların Allah’a sunulduğu ve günahların bağışlandığı müjde gecesidir.

Başta ülkemiz ve milletimiz olmak üzere tüm İslam aleminin Kadir gecesini tebrik ediyor ve bu mübarek gecenin, oynanan oyunlarla birbirine düşürülen İslam coğrafyasının yeniden birleşmesi ve kenetlenmesi için vesile olmasını niyaz ediyorum.” İfadelerini kullandı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ