Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

BAŞKAN SANDIKÇI:‘RAMAZAN GELENEĞİNİ YAŞATIYORUZ’

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Bu yıl ilk kez oruç tutan çocukları sürpriz hediyelerle sevindirerek bir Ramazan geleneğini yaşatıyoruz ”dedi.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “ Bu yıl ilk kez oruç tutan çocukları sürpriz hediyelerle sevindirerek bir Ramazan geleneğini yaşatıyoruz ”dedi.

Çocuklara önem verdiklerini hatırlatan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Ramazan ayının Canik’te her zaman bir başka güzellikte yaşandığını ancak bu yıl Covid-19 salgını nedeniyle Ramazan coşkusunun evlerde yaşanmak zorunda kalındığını ifade etti.

‘ÇOCUKLARIMIZ GELECEĞİMİZİN TEMİNATI’
Koronavirüs nedeni ile Ramazan ayını evlerinde geçiren çocukların yanında olduklarını işret eden Başkan Sandıkçı, “Geleceğimiz olan çocuklarımızın evlerde hoşça vakit geçirebilmeleri ve evde geçirdikleri vakitleri verimli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak için ‘Evde Kal Kitabını Al’ kampanyası ile bin çocuğumuzu çeşitli kitaplarla buluşturduk. Ardından yine çocuklarımıza yönelik “Evde Kal Hediyeni Al Canik” kampanyamızla evinde kalan çocuklarımızın Eba Tv karşısında ders dinleme görüntülerini bizlere ulaştıran yaklaşık 5 yüz çocuğumuza derslerini aksatmadan dinlemeleri için çeşitli ödüllerle ödüllendirdik” diye konuştu.

‘İLK KEZ ORUÇ TUTANLARI ÖDÜLLENDİRDİK’
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı açıklamasının devamında, “Şimdi ise eski bir Ramazan geleneğini yaşatmak istiyoruz. Çocuklarımıza orucun faydalarını, ramazan ayının maneviyatını yaşamaları için, hayatında ilk kez oruç tutan çocuklarımızın sahur fotolarını Twitter hesabımızdan bizlere gönderen 8-14 yaş aralığındaki bin çocuğumuzu çeşitli hediyelerle sevindireceğiz” dedi.

Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ