Bafra Havadis – Bafra Haber, Asayiş, Spor
Bafra Havadis, Bafra Haber,
Bafra Havadis, Bafra Haber,

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KORONAVİRÜSE KARŞI ALINACAK YENİ TEDBİRLERİ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Dünyanın tamamını etkisi altına alan Covit-19 hastalığı giderek yaklaşıyor ve daha çok can alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Dünyanın tamamını etkisi altına alan Covit-19 hastalığı giderek yaklaşıyor ve daha çok can alıyor. Ölü sayısının 27 bine yaklaştığı bu büyük felaket herkesle birlikte bizi de etkilemiştir. Ülkemizde de bugün itibarıyla 5 bin 698 toplam vaka ve maalesef 92 can kaybı vardır. Yoğun bakımda tedavi gören hastalardan 42’si iyileşmiştir”dedi.

Covid-19 hastalığına karşı mücadelemizi milletimizle beraber yürütüyoruz. Dayanışmayı güçlü tutarsak az hasarla çıkacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,”Devlet olarak her türlü tedbiri aldık, alıyoruz. Üretim ve ihracatın devamı en önemli önceliğimiz. Rehavete kapılmayacağız, tehdit ciddidir. Hep birlikte kurallara uyalım. İlaç ve gıda konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Test kiti, eldiven ve maske konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamıyoruz “dedi.

‘HALKIMIZIN KURALARA UYMASINI TALEP EDİYORUZ’
En çok yoğun bakım yatağı olan ülke olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,”Test sayılarını süratle artırdık, testler ücretsizdir. Tüm kurumlarımız seferberlik ruhu ile çalışıyor. Türkiye bu hastalığı yenebilecek güce ve imkana, milletimiz de alınan tedbirleri hassasiyetle uygulayacak dirayete sahiptir. Bilim kuralların tavsiyeleri üzerine yeni tedbir paketini hayata geçirmeye karar verdik. Şehirlerarası seyahatler valilik iznine bağlanmıştır. Toplu taşıma araçlarında seyrek oturma düzeni uygulanacaktır. Kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışma sistemine geçilecektir. Yurtdışı uçuşlar tamamen sona erdiridli. Askerlerimiz 14 gün kuralına uygun olarak celp uygulamasına tayin olacaktır. Piknik alanları, ormanlar, ören yerleri gibi alanlar hafta sonu kapalı olacak, hafta içi de buralarda toplu olarak bir arada bulunulmayacak”diye konuştu.

‘ÜLKEMİZDE HER TURLU TEDBİRLERİ ALMAK ZORUNDAYIZ’
Tüm illerde valiliklerin başkanlığında pandemi kurulu oluşturularak alınan tedbirlerin takibi yapılacağını işaret eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,” Gerektiğinde o şehre mahsus ilave tedbirler de yine buradan kararlaştırılacaktır. Asıl önemli olan yere geliyorum, bu tedbirlerin İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli gibi büyükşehirlerimiz olmak üzere 30 büyükşehirde titizlikle uygulanmasına geçilecektir. Ev ve işyeri dahil her ortamda sosyal mesafeye dikkat ederek, toplu taşıma araçlarını zorunlu olmadıkça kullanmayarak, alışveriş ihtiyacı dışında sokağa çıkmayarak tedbirlerin etkinliğini arttırmamız şarttır. Milletimizden sabır, fedakarlık ve dirayet bekliyoruz.Bu tedbirlerin dahi ileri ulaşmasını istemiyorsak gönüllü karantina kurallarına riayet etmeliyiz. Gönüllü karantina, yani evimizden çıkmayacağız” şeklinde konuştu.


Köksal ÖNER

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ